cd ajlavmjuzik kompilacia #podlaseba

Interpreti ajlavmjuzik na spoločnej výberovke


Hudbu vydavateľstva ajlavmjuzik je možné okrem online priestoru spoznávať aj prostredníctvom akcií Just playin´.

Myšlienka prezentovať viac interpretov sa vyvinula do nápadu vydať „výberovku“.

S pomocou značky excelent, ktorá sa podpisuje pod rôzne urbánne stretnutia a podporu talentov, sa podarilo zrealizovať release #podlaseba. Nájdete tu najmä aktuálnych interpretov, ktorí sú s platformou ajlavmjuzik spriaznení buď tým, že na nej vydali niektorý zo svojich albumov, či inak spolupracovali s niektorým z interpretov. Predovšetkým ide o sieť vzťahov, keďže interpreti ajlavmjuzik si vydávanie zabezpečujú viac či menej sami.

Kompilácia štartuje tanečnou vecou Music 4 Life z Beyuzovej produkcie.

Z jeho posledných projektov je jasné, že Beyuza stále viac baví samplovanie slovenských vecí. A to je dobre!

cd ajlavmjuzik kompilacia #podlaseba

V tomto návode na počúvanie kľudne zotrvajte aj naďalej. Nasleduje totiž Duhanov Funk, ktorý je žánrovo do bodky naplnením svojho názvu.

Okrem dvoch skladieb sú všetky tracky na CD novinky

„Výberovka“ možno nie je technicky to správne označenie kompilácie, pretože okrem 2 vecí sú všetky pesničky absolútnymi novinkami, teda neboli nikde predtým oficiálne vydané či zverejnené. Z kategórie aj-aj interpretov, ktorí majú na albume už vydanú vec aj novinku, je Prezident Lourajder.

cd ajlavmjuzik kompilacia #podlaseba

„Šláger“ Lord je zároveň prvou skladbou prinášajúcou na album hovorené slovo aka rap. V tejto verzii ho nájdete na Prezidentovom zatiaľ poslednom release Druhé remixy. Ak sledujete domáci dj-ing, určite vám neuniklol 3ck a jeho Feel the Funk, známa vec z aktuálneho sólo albumu Spontaneous. 3ck okrem toho dodal skreče do skladby od Karaoke Tundra – Watch out + Filtercutter.

3CK – Feel the Funk (Official Video)

Dj 3ck je známy aj z projektu Biotrick,

v ktorom funguje spolu s turntablistom Biomatom. Ten má na kompilácii #podlaseba tiež svoju vec s názvom Baka.

Medzi znovu-oprášených hráčov labelu patrí aj myjavský producent Pkrek

Na ajlavmjuzik už predtým vydával album Blízke stretnutie, no aktuálne má v obehu album Ariesynth, ktorý vyšiel ako digital release s limitovaným počtom 100ks vinylov. Medzi vecami, ktoré na album nezaradil je aj Helicopta, teda novinka, ktorú ste doteraz nikde nepočuli.

cd ajlavmjuzik kompilacia #podlaseba

Spolupráca značiek ajlavmjuzik a excelent v ďalšom leveli

Formácia Fat Kit, má za sebou dnes už úspešne vypredaný album na vinyle 87 Bears. Odvtedy sa pohli ďalej a minulý rok zaujali vecou Trouble s kvalitným klipom. Proces výberu skladieb vám priblíži aj Paul Muts:

„Spolupráca medzi ajlavmjuzik a pivovarom excelent zacala v roku 2015 a ja som mal tú česť byť účastníkom debaty už na prvej Just Playin´. Spolupráca medzi oboma značkami sa mi zapáčila a prišlo nám absolútne prirodzené byť súčasťou projektu akým je sampler vydavateľstva.

Ache v housovej úprave je skladba, ktorou Fat Kit začina koncerty a pomerne veľa ľudí si od nás túto verziu pýtalo. Na skladbu Trouble sme už minulý rok natočili klip, ale nikde inde oficiálne nevyšla, preto sme vybrali tieto dve skladby.“

Fat Kit – Trouble (Official Video)

Eremen na majku aj na beate ako ho nepoznáte

Zdanlivo neznámou postavičkou v trackliste je Joseph Rush. Ide o alter-ego „obľúbeného cépéčkára“ Eremena. V kompilácii si teda najprv vypočujete jeho hlas vo veci Lord a zároveň je tým, kto to celé ukončí. Jeho beat Na pláž sa do tejto hry dostal, ako ináč, svojou prirodzenou cestou…

cd ajlavmjuzik kompilacia #podlaseba

Tracklist kompilácie #podlaseba (2016):

1. Beyuz – Music for Life
2. Duhan – Funk
3. Ujko aka Plou – Edison
4. Prezident Lourajder – Lord + Eremen & Mc Gey (Petijee rmx)
5. Karaoke Tundra – Watch out + Filtercutter & 3ck
6. Biomat – Baka
7. Emil – Modular
8. Fat Kit – Ache (House edit)
9. Petijee – Shine on
10. 3ck – Feel the Funk
11. Pkrek + Alyaz – Helicopta
12. Jimmy Pé – LGL2
13. Fat Kit – Trouble (video edit)
14. Joseph Rush + Dj Nula – Na pláži

Kompilácia ajlavmjuzik #podlaseba vyšla v náklade 3000 nepredajných kusov.

O cover sa postaral El Macho z prešovskej Artcrime crew.

CD má dve verzie coveru (červenú a zelenú) a získať ho môžete ZADARMO. Ak chcete podporiť činnosť vydavateľstva ajlavmjuzik, stačí si vybrať niečo z ich merchu a CD si nájdete pribalené v objednávke. Platí do minutia zásob.


Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.