Pobavili sme sa s Opakom z Krakally


Povedz mi niečo viac o tracku „Neskoro v noci“

Český DJ (producent) Emmit nás oslovil, že by chcel urobiť vinyl, tak sme mu poslali toto demo. A vyšlo to. Inak má tento trek veľmi zvláštnu legendu, pretože úplná prvotina vznikla v roku 98-99. Ale odvtedy sa veľa vecí zmenilo. Prvý text som napísal celý sám, neskôr si Blažo prerobil svoju slohu a Marek si svoj text napísal asi deň pred štúdiom. Urobil som na to inú hudbu. Spieva tam iná speváčka úplne iný text. A nakoniec sme s Amenom 2 dorobili v štúdiu scratche.

Prečo názov „Neskoro v noci“?

Je to track o zábave o pohode a dievčatách, čo bola téma, o ktorej ľudia vôbec v textoch nehovorili. Častokrát som sa stretol s názorom, „Slovenský rap je moc negatívny“. A pravý opak je tento track. Prvé, čo ma z toho tracku napadlo bolo slovné spojenie „neskoro v noci“. Od toho sa odvíjal celý text, čo všetko sa môže stať neskoro v noci.

Plánujete v Krakalle ešte nejaké zmeny? Hovoril si o možnej zmene názvu.

Názov Krakalla som vymyslel v roku 96. Vychádzalo to zo spojenia Krátkostrelný kalašnikov.Ale treba povedať, že som mal vtedy 16 rokov a pozeral som sa na veci úplne inak ako dnes, čo je konieckoncov logické. Keby som si mal vybrať dnes, tak vymyslím opäť úplne niečo odlišné. Vyberiem niečo z koreňov hip hopu, alebo v koreňoch svojho života. Veľa ľudí mi povedalo, že im to pripomína vranu, čo mi pripadalo ako vtip. Preto som koketoval s otázkou vymyslenia nového názvu, na ktorý by sme pomaly prešli, ale akosi ma prešla potreba niečo meniť. Možno ma to zase chytí, ale teraz nie.

A prečo práve Krátkostrelný kalašnikov?

Prvá rapová skupina, od ktorej som mal cd odhliadnuc od kazetových nahrávok bola Naughty by Nature – 19naughtyIII. Oni mali v svojom znaku pálku, čo ma prvotne ovplyvnilo. U nás v tej dobe frčal „postkomunizmus“. Aj dnes sme stále braní ako postkomunistická krajina. Preto kalašnikov. A krtátkostrelný malo vyjadriť moje myšlienky a pocity, že sa s tým (s hip hopom u nás?!) nedostanem niekam ďaleko, krátkostrelný kalašnikov, ale bol strašne dlhý názov, keď som ho niekomu povedal, každý sa ma na neho spýtal ešte raz. A tak vznikla skratka, ktorú sme začali použivať prioritne. Kra(Krátkostrelný) kalla(kalašnikov) ………. KRAKALLA.

Čo chystáte do budúcnosti?

Momentálne chystáme jeden projekt, má to byť EP. Ale viac o tom ešte nechcem hovoriť. Bude to každopádne náš tromf…

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *