Pár otázok o pripravovanom albume formácie Názov stavby sme položili Danovi


Povedz mi niečo bližšie o treku „Štát ťa núti“.

Je najstarší z nových trekov, ktoré budú na našom pripravovanom debutovom albume. Je to trek, ktorý poukazuje na mentalitu Slováka. Štát ťa núti robiť niektoré veci, ktoré sú nelegálne, pretože ti inak nedá príležitosť zarobiť si tak ako si pôvodne chcel.

A niečo viac o tom albume.

Poviem ti, že na tom albume sa striedavo tvrdo a striedavo vôbec nepracuje. S tým, čo sme zatiaľ nahrali sme celkovo spokojní. Máme svoju predstavu, ako by sme chceli aby album vyzeral a dúfam, že to dotiahneme až do finále. Myslím, že sa to aj dosť od nás očakáva, že vydáme album, však veľa ľudí okolo nás už svoj album vydalo.

Prečo hneď na žačiatku odišli z Názvu stavby chalani z 21?

21 to bol iba taký chvíľkový výstrelok, chápeš najprv bolo veľké hŕrr, neskôr prestali chalani na sebe úplne pracovať, vôbec neprodukovali, tiež sme si uvedomili, že sú tam akoby nasilu, my šiesti sme si všetci rovnocenní ako osoby.

A neleziete si už na nervy? Rovnocenní?

Samozrejme, že si lezieš na nervy s každým, s kým si spolu dlhšie. Sú aj dobré časy, aj zlé časy, stále sa striedajú.

Ľudia vás už berú ako NS a nie ako Lúzu a Drvivú menšinu…

Mne sa na tom nepáči, že ma ľudia berú ako Názov stavby, pričom ide o šesť úplne odlišných ľudí. Niekto niečo povie, a je jedno, či si z Lúzy, alebo z DM proste si ihneď zaradený pod názor na NS.Chcem aby ma ľudia vnímali ako jednotlivca chápeš, nie súčasť niečoho.

Ako by si zhodnotil vývoj NS?

Podľa mňa sa tvorba skvalitňuje, každý na sebe pracuje. Zo Slovenska mcs, ktorí ma dokážu prekvapiť sú naši chalani. Ešte som nevidel nikoho, pri ktorom som sa chytil za hlavu. Patrika nerátam. To je môj osobný názor.

Je NS namyslený?

Ako som už spomínal, NS tvoria šiesti ľudia a ja sa nebudem vyjadrovať za každého, ale čo sa týka mňa. Ja som hrdý na svoju vec a keď sa niekomu zdá, že som kvôli tomu namyslený, tak nech si to myslí, mám v pi…

Ako by si sa opísal jednou vetou?

Čistý chov. (štýlu)

Poslednú otázku máš, ako každý otvorenú. Povedz, čo by si rád…

Ako prvú vec by som spomenul správanie sa niektorých promotérov. Niekto si ťa objedná, dohodnete sa na cene. Prídeš tam, na akcii je päť ľudí, lebo je za mestom cirkus a on ťa nechce vyplatiť v plnej cene. Chápeš nejde o to, aby mi dal peniaze, ale keď sa dohodneš na nejakej čiastke tak tá musí platiť závezne. To je predsa vec biznisu a tá by sa mala rešpektovať. A druhú vec by som sa rád opýtal – „Čo sa deje s hip hopovou komunitou v Bratislave?“ Zdá sa mi, akoby sa ľudia už nestretávali tak masovo ako pred časom. Akcie zanikajú, je ich dosť, ale poriadna akcia raz za tri mesiace, väčšinou sú to iba desaťľudné prepadáky.To je Bratislava? To je hanba! Ľudia by sa mali nad sebou zamyslieť. Nechcú dať 150.- za akciu, hlavne že dávajú omnoho viac za „gres“ týždenne. Keď ich ten hip hop nezaujíma, nech sa sfetujú ako svine. Rozumieš keď ľudia nechodia na akcie, niesú peniaze aby si mohol zveladovať hip hop. A platiť si všetko sám si donekonečna tiež nemôžem…

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *