DA SEMOLINA 11


Hiphopové žúrky v Žiline pod hlavičkou Dasemolina majú v tomto kraji už určité renomé a tak nie je náhoda, že sa sem za účelom zábavy schádzajú navštevníci z celého Slovenska a inak tomu nebolo ani tento krát na už jej jedenástom pokračovaní.

Ako vždy sľuboval line up opäť širokú paletu vystupujúcich. Zvuk v klube 69 bol vcelku korektný, bolo rozumieť vystupujúcim a ich textom, ktoré nás mali priviesť do varu. Ako prvú kapelu som zachytil České zoskupenie pochádzajúce, ako už sám názov napovie zo severu Čiech – Severská dvojka. Nebola to pre mňa neznáma kapela, ale naživo som ich videl prvý krát a môžem povedať, že mi sadli. Samozrejme, že si koncert kapely užijete oveľa viac, ak poznáte ich produkciu, ale dalo sa aj tak a podľa reakcie davu, zožali celkom uznanie. V blízkej-ďalekej budúcnosti sa môžeme tešiť na ovocie spolupráce medzi touto kapelou a Severnou stranou, pretože počas ich návštevy, spoločne zavítali do štúdia.

Po Severskej dvojke nastúpila na pódium domáca vyššie spomínaná Severná strana. Ich vystúpenie by som rozdelil na dve kolá. Prvé kolo, bol ťažký kapor. Hrali sa všetky staršie hitovky, takže nemám strach, že by odznené skladby publikum nepoznalo, ale hudba bola úplne monotónna a ľudia iba stáli a pozorovali. Druhé kolo, posledné tri či štyry skladby, boli už o niečom inom, podklady boli viac svižnejšie, čo bolo samozrejme ihneď vidieť aj na návštevníkoch a ich evidentne lepšej nálade. Severnú stranu som už videl koncertovať, nespočetne veľa krát a tento koncert nebol pre mňa historickým medzníkom. Predviedli to čo vždy a ľudia sa viac či menej zabavili.

Na pódium nastúpil druhý hosť z Českej republiky Syndrom Snopp z Prahy. V Čechách jednými zatracovaná, inými uznávaná kapela, ktorá sa po dlhšom čase prišla predstaviť opäť na Slovensko. Naposledy som Syndrom videl tuším medzi rokmi 1999-2000 v Bratislave, kde na zlej aparatúre dali na tú dobu celkom slušné vystúpenie, to však pred preriedeným publikom nenašlo adekvátnu odozvu. Inak tomu bolo však v tento večer v Žiline, kde sa počas prvej skladby nahrnulo do sály ešte viac ľudí, takže bolo naozaj full. Jediné negatívum, ktoré som na ich vystúpení badal bolo, že Gipsy počas celého koncertu strašne reval do mikrofónu, čo malo za následok pištanie v ušiach. Iba v ušiach, nie reproduktoroch, ako som už spomenul, zvuk bol na korektnej úrovni. Vystúpenie tejto bandy, bolo tak energické, že som si sám pre seba hovoril „Také niečo som u Slovenskej alebo Českej kapely ešte nikdy nevidel“ . Strašný kotol pod pódiom, ruky nadhlavou, strašný rev, sála plná a teplo a do toho ešte svetlá, každopádne to bol tučný zážitok pre všetkých. Naozaj som takúto šou ešte nevidel od SK-CZ kapiel. Asi dve alebo tri skladby pred koncom koncertu, som to vzdal, jednak bolo vo vnútri strašné teplo a jednak mi už naozaj silno pišťalo v ušiach, tak som odbehol von. Toto vystúpenie zanechalo vo mne príjemný dojem a už dnes sa teším na Syndrom na Hip Hop Kempe, kde určite zvova predvedú svoju dymamickú šou.

Menšia prestávka a po nej nastúpil Vec ako hlavná hviezda večera. Na mojích potulkách po mejdanoch som si všimol často videný fakt, že hlavná hviezda hrá pred poredším publikom ako kapela pred ňou a celkovo šou je slabšia. Bolo tomu aj tento krát, síce nie pred prázdnou sálou, ale ľudí bolo predsa pomenej. Vec je evidentne nad vecou a nerobí si ťažkú hlavu z koncertov, čo bolo vidieť i na jeho uvoľnenom vystupovaní a džoukovaní na účet publika. Zahral staré aj nové skladby, ľudia si zanôtili s ním a bolo po koncerte. Mal som pocit, že Vec počas vytúpenia nestačil s hlasom, inak bol koncert v mojích očiach priemer.

Hlavná hviezda bola v tento večer určite kapela Syndrom Snopp, ktorá predviedla drsnú energickú šou, za ktorú zaslúžene zožala najvačší úspech. Po poslednom koncerte bol vyhlásený ešte open majk, ktorý nemusím sledovať, lebo dopredu viem ako to prebehne, aj keď sa môže stať, že niekto z času na čas prekvapí. Dasemolina opäť dokázala, že patrí na severe Slovenska k najlepším akciám a pokiaľ ste ešte nikdy na žiadnej neboli a o nejaký čas uvidíte plagát na jej už dvanáste pokračovanie, môžete byť bez obáv, lebo návšteva Žiliny za týmto účelom určite stojí zato.

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *