Turntablism Meeting 3.0


Po roku sme opäť vyprovokovali stretnutie domácich „platňojazdcov“ v pyramíde Slovenského rozhlasu. Naše pozvanie prijali: David zo Senca, Vec, Tha Tha, Biomat, 3ck, Spinhandz, Lucco, Ikn, Spank, Inso, Lindix, Miko, Metys, Veritas, Shutcoo, Pha …

Radi by sme im vytvorili kulisu akú si zaslúžia a preto je tento „koncert“ verejne prístupný. Stavte sa štvrtok v rozhlase nadýchnuť sa asfaltu. Niekoľko gramofónov, pár platní a množstvo káblov, ktoré zo štúdia urobia divokú nočnú moru každého elektrikára. Vo vysielaní hiphopového špeciálu Bez Pózy znovu zahrajú skutoční turntablisti. Naživo ukážu, ako robiť hudbu bez toho, aby ste museli stláčať klávesy na klavíri či hádať, ktoré struny na gitare znejú ako muzika.

Kým hudobné vydavateľstvá nariekajú, že hudbu už nikto nekupuje a cédečká nahradili polokvalitné mp3-jky, gramofóny zažívajú svoju renesanciu. A nielen vtedy, ak si chcete pustiť pôvodnú verziu Beatles. My vám naživo ukážeme, že gramofón dokáže podstatne viac, než len zopakovať nahranú stopu. Stavte sa a zažijete ako to znie, keď niečo originálne vzniká originálne, okamžite a iba raz.

A ak sa vám nechce, alebo ste mimo Bratislavy môžete si užiť prenos tohto krásneho eventu na Rádiu_FM, alebo video + chat na bwo.sk. Ďakujeme!

ajlávmjuzik najt / posedenie / afterparty

Apríl sme sami pre seba označovali za mesiac gramofonizmu. Druhého vyšiel na vydavateľstve dlho očakávaný album Montáž od Biomata. Následne sme z neho zadali do výroby vinyl – pohľadnicu – splnený sen. Koniec mesiaca patrí akciám.

Štvrtok upriamime všetku energiu na stretnutie djov a piatok pokračujeme v Nu Spirit Bare posedením s podtitulom Audio Graffiti. Tak sa totiž volá „skreč“ kompilácia, ktorej v minulosti vyšli na našom labeli dva diely a momentálne sa pracuje na jej tretej časti. Vstupné zadarmo, po 22h 3€ Dji: 3ck, Biomat, Inso, MtotheG … kto sa pridá?

Kliknite si na reporty z minulých ročníkov: turntablism meeting v radiu_FM, alebo turntablism meeting 2.0.

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.