Santiago je …


Raper, pouličný básnik, writer, výtvarník, námorník, čarodejník …

V roku 2007 sa na kvalifikácii ArtAttack Freestyle Battle v Košiciach prvý krát zjavili dve osobnosti, ktoré svojim prejavom zatienili mnoho „tvrďasov“ na stage-i. Tou prvou bol Mišo (revízor-medveď), dnes redaktor stránky 90bpm.sk. Druhým menovaným bol (ako vám iste došlo už pri prvej vete) práve náš dnešný hrdina – Lietajúci had a.k.a. Santiago. Vydanie jeho tvorby je pre nás po rokoch viac ako symbolické.

Májový album nebude hriať pri srdci všetkých zaľúbených, skôr naopak. Košický „mýtus“ Santiago premiérovo predstaví verejne svoje slová. O hudbu sa, okrem doslova pár zárezov, postaral Karaoke Tundra a master momentálne nadmieru vyťažený Gaex.

Dátum vydania digitálneho nosiča s názvom Srdce ulice I.  bol stanovený samotným Santiagom na trinásteho mája (13.5.). Vypočuť ste si už možno stihli dva single ku skladbám Medzi a Karneval. V prvej menovanej použil Karaoke úryvok skladby Útok z hlbokého rána od Deža Ursinyho. Radi by sme aj na tomto mieste a takýmto spôsobom vzdali hold velikánovi domácej hudobnej tvorby. Odporúčame prečítať si knihu Pevniny a vrchy, ktorú o ňom v roku 1997 napísal Marian Jaslovský. Momentálne je v predaji tretie, rozšírené vydanie. Nech odpočíva v pokoji …

ajlavmjuzik.com

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.