HIP HOP U NÁS ROZHODNE ŽIJE


Festival HIP HOP Žije v Bratislave

Pozri SK a CZ Hip Hop CD´s v ArtAttack Shope.

Informácie o letnom festivale Hip Hop Žije z posledných týždňov napovedajú tomu, že organizátori si dali za úlohu nakumulovať na jedno miesto úplne všetkých, ktorí majú na území Slovenska a Čiech dočinenia s hiphopovou kultúrou. Či už pôjde o aktuálnych interpretov alebo tých, ktorí boli súčasťou pokladania základových dosiek urban kultúry u nás. Čo je vlastne veľmi príjemné poznanie, že v priebehu dvoch večerov sa Vám predstaví kompletná plejáda MC´s a DJ´s z tohto rozporuplne alternatívneho okruhu, ktorý je však v našich končinách kvalitne zastúpený vo všetkých svojich elementoch. A teda že hip hop u nás rozhodne žije, je nepopierateľné. Okrem hip hopu festival osviežia aj iné žánre, ako reggae, dub step či drum’n’bass.

Na základe rekordne rýchleho predaja prvých vstupeniek možno už predčasne konštatovať, že má na úspech „zaděláno“. Organizácia festivalu je však nepredvídateľný proces a jej tvorca môže mať niekedy pocit, že festival si vlastne žije svojim vlastným životom a sám si určuje mená, ktoré budú jeho súčasťou. Alebo tiež – ako tomu bolo aj v tomto prípade – ich určia samotní fanúšikovia. V procese kreovania boli totiž opytovaní na to, koho by na festivale radi videli a treba podotknúť, že mnohým sa ich priania aj splnia. Kooperácia cez sociálne siete je výhrou pre obe strany. Aj vďaka tomu je line-up festivalu prienikom toho najlepšieho zo všetkých „podskupín“, ktoré sa tu v rámci hip hopu za posledné roky vytvorili a tiež odzrkadlením hudobného vkusu ich fanúšikov.

Že však nezaspali na vavrínoch a nesiahali len ku koreňom tohto žánru, na ktoré sa niektorí tak radi odvolávajú, dokazuje prítomnosť všetkých súčasných aktérov v hre. Rok albumov 2013 je určite pre formáciu Boyband (Idea a Boy Wonder), ktorá na festivale pokrstí svoj už teraz pozitívne kritizovaný album Best Of. Ďalej pre 4D (DNA, Čistychov, M. Biely, G-Bod), Tafroba, Plexa a v čase konania festivalu už budeme poznať aj nové albumy od Mugisa, Zverinu a H16. Z minulého roku nás ešte stále valcujú albumy od Strapa, ktorého vystúpenie ako vždy podporí DJ Spinhandz, Ektora a jeho spojky DJ Wicha, Majselfa a Veca. Svoje sólo počiny vydali tiež zástupcovia stajne Gramo Rokkaz – Separ, Tono S. a Decko, zo stajne Spirit Music – Billy Hollywood a Elpe a v neposlednom rade aj Slavoj z Ortodogz. Chýbať nesmú a ani nebudú Kontrafakt, Moja Reč, PSH, Dramatikz, Haf & Beyuz a Dj´s Mad Skill, Metys, Viktor Hazard, Jazzy a Spank.

Toto všetko však môžete brať aj len ako teaser, pretože štandardne ako jedna z posledných informácií prišla práve tá o zahraničnom headlinerovi. Na Slovensku uvidíme reprezentantov z kolísky hip hopu, newyorského Queensu – MOBB DEEP. Prídu v kompletnom pôvodnom zložení Prodigy a Havoc. Spolu majú za sebou 7 štúdiových albumov a tonu iných spoluprác či mixtejpov, ale tiež sólo projekty – o najaktuálnejší z nich sa postaral Prodigy, ktorý je práve v poslednej fáze vydania albumu s The Alchemist.

Načasovanie festivalu na posledný júnový víkend, t.j. začiatok letných prázdnin bude skvelým privítaním leta. Príďte sa nabiť old school aj aktuálnym hip hopom na Zlaté Piesky, lístky si nezabudnite zabezpečiť v sieti ticketportal alebo tiež priamo na hiphopzije.sk.

Ostatné mená a informácie o festivale sledujte na webe a FB.

Pozri SK a CZ Hip Hop CD´s v ArtAttack Shope.


Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.