Turntablism Meeting 2.0


Milujeme gramofonizmus, aj to je dôvod prečo mu dávame priestor a snažíme sa ho prezentovať pred verejnosťou. Po roku sme preto opäť oslovili viacerých ľudí, djov, technických turntablistov. A v priestoroch nášho obľúbeného Rádia_FM sme zorganizovali stretnutie povolaných. Bohužiaľ sa kvôli chorobe nepodarilo doraziť 3ckovi a taktiež na poslednú chvíľu zrušili príchod Metys a Branči Kováč. Škoda, nevadí …

Napriek prvotným skeptickým a pesimistickým odhadom mi odľahlo hneď ako som videl partiu, ktorá sa nakoniec zišla. Z rôznych kútov našej krásnej vlasti dorazili: Biomat, ThaTha, Inso, Lucco, Spank, Spinhandz, Mikro, Veritas a Peťo. Menej i viac známe mená počas dvoch hodín predviedli veľké veci a dokázali tak (verím v to) nejednému pochybovačovi, že áno. Vieme to!

V rámci relácie BezPózy_FM tak zazneli rôzne techniky a využitia gramofónu ako hudobného nástroja. Ale aj osobné odhalenia interpretov, ktoré verím doplní čoskoro Dj Lucco v rozhovore. Všetkým zúčastneným ĎAKUJEME! Dvojici Pha & čoko b) ďakujeme extra za foto & video. Kompletný audio záznam relácie si môžete vypočuť o kus nižšie.

Ak vás téma zaujala, alebo ste premeškali „minulý ročník“ neváhajte kliknúť artattack.sk/turntablism-meeting-v-radiu_fm

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.