Okresný prebor ?


Tušíte správne, tento Bekstejdž naozaj bude o Aureloch. Ale viete ako, múdremu napovedz a hlupáka kopni. Martensou do píšťaly.

Príde mi, že tohtoročný Aurel bol naozaj ako futbalový zápas kdesi v Hornej nad Dolnou. So všetkými patričnými rekvizitami: hráčmi, bafuňákmi i rozhodcami. Rozhodcovia dopredu kúpení za pár bedničiek s pivom hlasovali a najmä nominovali tak, že ich neberie vážne už ani ten susedovie šesťročný Jožko. Napokon, čo čakať od Akadémie v aktuálnom zložení? Jedine tak odpoveď na otázku, či plakať, alebo sa smiať.

Scenár tiež dopredu načrtnutý, funkcionári dohodnutí, prasa pečúce sa na rošte a niekoľko zblúdených aktérov kde tu pokúšajúcich sa o gól. Ale aj divákom je jasné, že toto s futbalom veľa spoločného nemá. Pritom i na periférii sa dá hrať veľké divadlo. Lenže to by nemohlo byť snímané ako detská relácia Mravenisko pred desiatimi rokmi. Aj Senzi Senzus je oproti Aurelom progresívna relácia.

Samozrejme, na pódiu nechýbali ani typy lokálny dedinský ožran, grázel či povalač, ktorých by z milej dedinky vyhnali už dávno, nebyť toho, že v nudnom každodennom stereotype sa starajú aspoň o trošku humoru. Nie toho láskavého, ale toho výsmešného, že hen, pozri na nich. A každý sa aspoň na chvíľu cíti ako kráľ.

Takto by sa dalo pokračovať donekonečna. Nie, naozaj nebudem riešiť čo, kto a prečo. A kam to vedie. Urobte si názor sami. Len pripomeniem, že niektoré gestá akosi netriafajú svoj cieľ. Alebo triafajú, a potom je to ešte smutnejšie.

(Podotýkam, že autor tohoto textu hlasoval v aurelovskej žánrovej kategórii hip-hop, no v iných kategóriách z istých zásadných dôvodov hlasovať odmietol. A apropo, Rytmusa nevolil.)

Odporúčanie: Čo iné ako v sobotu v bratislavskom Bernoláku Artattack Freestyle Battle? Ak si neurobíš reklamu sám, kto iný ti ju dnes urobí? Keď už si robíme reklamu, tak potom aj Strapo a MC, ktorý vedel priveľa. A mimo vlastnej propagácie nové AMO, lebo ich máme radi. Skoro ako samých seba.

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *