To hovädzie podávajte surové


Bekstejdž, bekstejdž. Oukej, oukej, už nesedím v tričku kdesi na alpskom kopci s gýčovou azúrovou oblohou, v ruke nejaký ten džús, na stole dobré jedlo a snowboard opretý hneď vedľa. Návrat rovnými nohami do bratislavskej / slovenskej reality, kde každý a každého.

Našťastie, konečne možno hovoriť, že sa čosi deje. Po relatívnom tichu pred búrkou sa spodné vody nudné a stojaté hýbu nielen vo svetovom šoubiznise prvej ligy, ale aj na našej hip-hopovej scéne. Možno je to náhoda, možno nie, no zase raz sa nám rozprúdilo obdobie dissov. Dissov, ktoré stoja za zmienku, nie takých, keď nejaký druhotriedny bezvýznamný americký rapper dissuje iného druhotriedneho amerického rappera.

Za mnohé môže Timbaland, ktorý je v poslednej dobe podpísaný prakticky pod všetkým, čo nejako čerí hladiny svetového šoubiznisu. Na novom albume Shock Value pritom vytrel zrak nejednej „celebrite“.

Že v skladnbe „Give It To Me“ si to odniesol Pianoman Storch je všeobecne známe. Už menej známa je šuškanda, že vo svojich partoch sa Nelly Furtado (vraj) naváža do Fergie z Black Eyed Peas a Justinov text patrí Princeovi. Každopádne, Missy Elliott to v tracku „Bounce“ natrie Britney Spears a jej alkoholovým záťahom. A takto by sme mohli pokračovať.

U nás doma ale akoby nejaký významnejší výpad chýbal. Ak odmyslíme nepodarený útok na Čistychova a ešte nepodarenejšie snahy sa namiesto terča triafať do rodín, ktoré každý súdny človek prejde len s povzdychnutím. Iste, niečo sa tu dialo, ale snahy druho a treťoriednych zostáv aj tak nikoho nezaujímajú. Až doteraz, pretože sa vynára atak, ktorý fakt bude stáť za zmienku.

Na svedomí ho má Strapo a objaví sa na jeho novom EP. Len si naňho musíte / musíme ešte chvíľu počkať. Každopádne, niektoré z petržalských ulíc posmutnejú. Minimálne jedna. Už teraz som zvedavý na odpoveď.

Odporúčanie? Tak dobre, Wax Tailor a hocičo od neho. Vonku je aj nový Amon Tobin a spomínaný Timbaland, ktorý je povinnosťou. To, že je ten album z veľkej miery pop, berte skôr ako vizitku kvality. Podotýkam, tej pozitívnej. A vo štvrtok v bratislavskom SubClube živý „výstup“ dídžeja Insa a producenta a dídžeja B-complexa, ktorý by mal byť plný bootlegov, vlastnej tvorby a turntablismu. Nechajme sa prekvapiť.

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *