Danosť & G-bod album Fúzia 2016

Danosť & G-Bod album Fúzia 2016


Fúzia je v lise, predpredaj spustený

Hotovo. Ďalší neuveriteľne dlhý a náročný proces sa skončil. To, čomu sa Danosť a G-bod dlhé mesiace non-stop venovali, konečne prichádza do svojej finálnej fázy. Už žiadne nahrávanie a dolaďovanie zvuku. Už žiadne noci strávené v štúdiu. Master ich spoločného albumu Fúzia sa odovzdal do výroby.

Vypočuj si album snippet

Príbeh so šťastným koncom

Tvorba každého hudobného nosiča je fantastický príbeh. Vyčerpávajúci, no tvorivý a obohacujúci zároveň. Na konci toho, ktorý sa odohral v bratislavskom štúdiu Anapol, je CD s 12-timi skladbami, 6-timi hosťami a skvelým obalom od Sada z RHB – album Fúzia. Čakalo sa na neho dlhých 8 rokov, málokto veril, že sa niekedy vôbec stane realitou.

Predobjednávky sú spustené

Fúzia momentálne dostáva svoju fyzickú podobu v lisovni, odkial poputuje rovno do e-shopov Rukahore a Artattack Shop. Predobjednávky sú už v tejto chvíli spustené za exkluzívnu cenu 10€. Všetky predobjednané kusy budú aj osobne podpísané. Svoj kus tak môžete mať doma už v posledný aprílový týždeň, pričom oficiálny release date je nastavený na nedeľu 1. mája.

Druhý singel albumu – „Jeden je čas“

Vydaním albumu sa kolotoč ešte nezastavuje a Danosťa s G-Bodom čaká druhý singel. Po skladbe “Inde!” padla voľba na pecku “Jeden je čas” s legendárnym Čistychovom. Ide vôbec o prvú spoločnú skladbu Dana s Danom a aj preto je v pláne videoklip. Zatiaľ si vychutnaj video pasáže, ktoré chalani nenápadne vypúšťajú von!

Danosť & G-bod – Nejdu zabudnúť

Danosť & G-bod – Óda

Album Fúzia je o hudobnom splynutí

Keď Danosť pred ôsmimi rokmi vydal CD Oddanosť, nepustil si za mikrofón nikoho iného.

Dalo sa to pochopiť už z názvu. Dnes si vieme opäť pomôcť názvom dosky, ktorá nesie názov Fúzia.

Fúzia je o splynutí, o hudobnom zlúčení nielen s G-bodom, čo by producentom albumu. Tentokrát nebol Danosť na všetko sám a v štúdiu Anapol sa postupne vystriedalo niekoľko talentov, legiend a hviezd domácej scény. Všetci do jedného prišli za chalanmi do štúdia a dali tak vzniknúť ozajstnej fúzii, skutočnej tvorivej spolupráci. Skutočný studio vibe – žiadne poslané slohy cez mail a neosobné dohody, všetko reálna spoločná robota.

Danosť & G-bod – Inde! (Official Video)

“Všetci došli nahrať do Anapolu, nikto neposielal cez net. Takže v tej spolupráci to je cítiť a ja to vždy hovorím, že radšej sa stretnime v štúdiu, nahrajme to tam a bude to lepšie”, prízvukuje G-bod a Danosť k tomu dodáva “S Čistychovom som vlastne spravil prvú vec v živote, s Vecom máme výbornú odlahčenú vec…”

Hosťovačky na albume Fúzia

O akých hostí konkrétne ide, sa už fanúšikovia mohli dovtípiť prostredníctvom štúdiových fotiek na Facebooku a Instagrame oboch autorov, no pre sprehladnenie, Fúzie sa zúčastňujú rapperi Idea, Strapo, Vec, Čistychov, spevák Mišo Biely, Erik Šulc a Pokyman zo skupiny Medial Banana a gitarista Samuel Kovács.

Toto je teda team ludí, zodpovedný za výsledný sound velkého a očakávaného projektu, aký na Slovensku vychádza len raz za čas, podporený aj účasťou Sada z RHB, autorom coveru. Sado má za sebou niekoľko projektov pre Drvivú Menšinu, festival Uprising, či chalanov z H16 a pre Fúziu pripravil príznačný a charakteristický obal.

CD Danosť & G-bod Fúzia vychádza v apríly 2016 a objednať si ho môžeš v ArtAttack Shope.

Cover albumu Fúzia

Danosť: “Téma bola úplne jednoduchá, keďže je to Fúzia – spojiť a nejakým spôsobom prepojiť, ako v hudbe, tak aj na cover, prepojiť naše osoby. To sa Sadkovi veľmi dobre a štýlovo podarilo.” Aby sa fans ešte viacej namotali, vypustia chalani behom najnližšieho týždňa ešte tri ukážky vo forme tzv. Video pasáže.

Tracklist albumu Fúzia:

01. Inde! (rap Danosť, hudba G-bod)
02. Postoj Fúzia Idea a Strapo (rap Strapo, Idea, Danosť, hudba G-bod)
03. Hey! (rap Danosť, hudba G-bod)
04. Nejdu zabudnúť Fúzia Vec (rap Danosť, Vec, hudba G-bod, Gitara Samuel Kovács)
05. Óda Fúzia Erik Šulc (Medial Banana) (rap Danosť, spev Erik Šulc, hudba G-bod, Gitara Samuel Kovács)
06. Jak nikto iný (rap Danosť, hudba G-bod)
07. Pandora (rap Danosť, hudba G-bod)
08. Kult € (rap Danosť, hudba G-bod)
09. Miera (rap Danosť, hudba G-bod)
10. Na tebe Fúzia Mišo Biely (rap Danosť, spev Mišo Biely, hudba G-bod)
11. Môj obdiv (rap Danosť, hudba G-bod)
12. Jeden je čas Fúzia Čistychov (rap Danosť, Čistychov, hudba G-bod)

Text: Gashtan


Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.