BURNER 4


Trnavaa jej promotéri BurnerPosse nám opäť raz predviedli ako má vyzerať kvalitná šou. Atmosféra v miestnom klube doslova vrela pri vystúpeniach jednotlivých aktérov a čo sa týka dopoludňajšieho graffiti jamu, ten dopadol, ako celá akcia na100%…

Burner 4 (z denníka organizátora Spanka). 8:00 – Dorážam na miesto činu, za klub Calipso. Zatiaľ je tu úplný kľud, za pár minút sa vynára Djuriaj s plachtou Burner posse. V kľude debatujeme, rozmýšlame, čo ešte treba zariadiť. 8:30 – Doráža Rokzstar, ide sa pre rebríky. Počasie sa rysuje celkom v pohode. 9:30 – Objavujú sa prví ľudia z Bratislavy, technika a s ňou aj Shakul a Spinhandz. O 10 nám v ich podaní už veselo vyhrávajú husté hiphopové beaty.

10:00 – pomaly sa začínajú zatierať podklady, začína sa malovať. Prichádzajú stále noví writeri. Pár ľudí sa odoberá na paralélny jam na Spačínskej. 12:00 – Počasie trochu štrajkuje, ale inak všetko ok, divákov je už hafo a majú sa aj na čo pozerať. Prichádza Moˇxa, dj Kwé a časť Severnej Strany. 13:00 – V sále štartuje stretávka djov, 3 páry gramcov to istia, registrujem Amena, Quipa, Jazzyho, Anešku, Hlavolama, Spinhandza a Shakula (zabudol som niekoho? sorry!)

13:00 – 17:00 – Jam prebieha bez väčších problémov, neprší (našťastie) a pieces vyzerajú fresh! K-Hill smskuje, že Bbarák je už na ceste. 17:00 – Odchádzam domov natlačiť niečo do žalúdka a zaliať to kávou. V klubíku sa zatiaľ začína chystať technika a … O 18:30 vyzdvihujem chalanov z Naše Věc na stanici v TT. Smer Calipso…19:00 – Všetko vyzerá ok, 4 strieborné Technicsy nachystané, repráky a odposluchy takisto. Severná Strana je komplet a v interiéri klubu je kopa známych tvárí. Posledné prípravy pred začiatkom.

20:00 – Začíname. Fuuu bol som riadne nervózny, kopa vecí neklapala ako mala, ospravedlňujem sa všetkým, na ktorých som vychŕlil nepríjemné slová. Nasťahovali sme Bbarák shop dovnútra a ľudia si pomaly hľadali svoje miesta. Tipujem, že tam bolo už tak 150 ľudí. Hrá Ópia z NV. 21:00 – Úplne neplánovaný break v podaní Trial teamu z Krupiny. Pasujem sa za laika, čo sa týka breaku, takže sa necítim kompetentný hodnotiť, ľudia čekovali a tlieskali, hral Shakul.

21:20 – Rozbieham s Benym mini úvod a mini freestyle, ľudia začínajú reagovať a preberať sa. Do tohto vpadá Severná Strana v zložení Dela, Ras + dj Syky. Kvôli problémom s cd mechanikou hrajú najprv cez inštrumentálky z vinylu, čo však vôbec neuberá na kvalite vystúpenia. Hrajú svoje tracky a sú prijatí kladne. Cca 22:30 – nastupuje Moˇxa – Mc Kafes & Dj Quip. Technické problémy, takže prvý trek ide Kafes len do odposluchu, našťastie sa podarí odstrániť problém a zbytok ide v pohode. Ľudia sa pridávajú v refrénoch a úspech zožne aj Beny v hosťovačke, zároveň poslednom treku „ČSR“.

Asi 23:15 – zmeškal som úvod vystúpenia brnenských Naše Věc, no našťastie mi neušiel zvyšok. Nechám to bez slov, kto videl videl, kto nie, môže ľutovať! Skvelé… Dorážajú už aj Flaps, čím je počet účinkujúcich kompletný. Flapsáci hrali už druhý koncert za večer, no napriek viditeľnej únave ho zvládli na výbornú. Myslím, že na nohách boli úplne všetci a ruky lietali zo stany na stranu. 0:45 – je po koncíkoch, ku gramcom sa dostáva Kwéčko a ľudia trsajú, popíjajú… Už ani neviem, čo všetko sa udialo od 1-4 hodiny, nechápal som, o 3:30 preplnený parket! Hral dj Spinhandz – osvedčené pecky, ruky ľudí nad hlavami, hrdlá už nevládali na „hiphop horrraaaayyy“ .

4:00 – Koniec! Záverečná! Ufff, balíme sa, vyháňame ľudí z klubu, nastupujem do auta s pražákmi, ktorí u mňa spia. Cestou rozoberám v hlave party. Dúfam, že sa uvidíme na BURNER 5…

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *