Sme súčasťou občianskeho združenia


Radi sa stretávame. Radi sa združujeme, a bolo iba otázkou času, kedy to pri značke ArtAttack priznáme aj právne záväzným spôsobom. Teraz s hrdosťou oznamujeme, že sa ArtAttack (v osobe jeho zakladateľa Mira Gajdoša) stal oficiálnou súčasťou občianskeho združenia SVK, ktoré jestvuje od roku 2008. Za sebou má napríklad úspešné a populárne projekty Šymona Klimana Partizáni či Cigáni na pekno / Beautiful People.

ArtAttack existuje osemnásť rokov a po celý ten čas podporuje slovenskú alternatívnu kultúru: či už ako časopis, magazín, hudobné vydavateľstvo Ajlávmjuzik alebo značka prémiového nízkosériového oblečenia Tomu Wear. Za viac ako štyri roky existencie nášho netlabelu ho navštívilo viac ako pol milióna ľudí, pomohli sme oceňovaným projektom ako Modré Hory, Peťo Tázok, Stratasoul či Biomat.

Chceme sa však posúvať, práve preto sme sa spojili s našimi kreatívnymi priateľmi ako Symon Kliman, Viktor Szemzo, Vilo Csino a Martin Mistrík. Spolu #vbavlne hľadáme spôsoby ako pomôcť slovenskej hudbe, filmu či vizuálnemu umeniu.

Plánujeme vydávať vinyly a knihy bez ohľadu na to, či takúto myšlienku podporí aj ministerstvo kultúry. Chceme dávať šancu novým a talentovaným menám – a to nielen v hudbe. Objavujeme nové, aj sa radi hrabeme v archívoch.

Artattack je totiž značka, ktorá chcela vždy spájať šikovných ľudí na Slovensku. Preto SVK.

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.