DASEMOLINA 4


Cesta z Bratislavy do Žiliny trvala približne dva a pól hodiny a prebehla stredne rýchlo a veselo. Zase som sa presvedčil, že cestovné podraželo, ale s tým ja naozaj nič nespravím. Po príchode do mesta sme boli milo privítaní miestnymi chalanmi, čo ma veľmi potešilo. Ďakujem.

Pomalým krokom sme sa presunuli do Guru clubu kde sa vlastne celá akcia konala. Na playliste boli napísaní breakeri (…………..????) a rapové zoskupenia ako Tri nuli a Gamera z Martina, Kontrafakt z Piešťaň, Dobrá partia z Prahy, (Jeden a jeden z Ostravy?) a samozrejme domáca hviezda Žilinskej rapovej scény – Severná strana.

Celá akcia začala asi okolo pól deviatej breakdancom, ktorý mal korektnú úroveň, takže som si vychytával triky, nakoľko chalani si to drtili asi meter odomňa. Niektorými trikmi som bol ohúrený, ale postrehol som aj nejaké nepodarené, no a to potom bolo počuť aj napriek hlasnej hudbe tvrdý náraz na zem a to som si len v duchu povevadal, AU…

Ako prvý začali rapovať chalani z Martina – Tri nuli, túto kapelu som veľmi nesledoval nakoľko som bol zaujatý rozhovormi zo známymi. Po ních nasledoval Kontrafakt z Piešťaň, no a čo povedať? Hmmmm….. Kontrafakt je kapela zložená z DJ-a Anešku, Ega a Rytmusa, ktorý sa snažia prinášať na slovenské pódia sto percentnú hip-hopovú šou, asi tažko pochopíte čo to pre mňa znamenalo, jednoducho Kontrafakt treba vidieť naživo a až potom pochopíte, ale aspoň trocha sa vám to pokúsim priblížiť.

Rytmus začal, dá sa povedať, že už klasicky svojím krutým beatboxom, pri ktorom publikum (plný club) kričalo ako o život (prvé prekvapenie pre mňa). Odrapujú pár skladieb a potom Aneška dáva svoju krutú exibíciu (daľšie prekvapenie), po jeho vystúpení opäť hlučné ovácie až nebolo počuť vlastného slova, znova beatbox a znova ovácie a potom daľšie skladby, ľudia šalejú….

Táto Piešťanská formácia spája dj-ing, beatbox a rýmovanie do jedného brutálne nacvičeného celku, pri ktorom ľudia kričia od vytrženia…..uff. Ich koncert som videl prvý raz a bol som z toho trochu namäkko, nakoľko takéto niečo som ešte na Slovensku v takomto prevedení nevidel, ale dosť už bolo chvály……

Po nich nastúpila za strašného kriku na pódium domáca hviezda Severná strana – Ras a Dela. Zarapovali staré aj nové veci, pri ktorých som si pospevoval texty, takže som bol spokojný. Počas celého ich vystupenia ľudia neprestajne kričali a mávali rukami nad hlavou, asi dvakrát bolo nutné poslať ľudí tancujúcich na pódiu dole. Táto kapela nieje v Bratislave veľmi známa, ale na severe Slovenska sú to skutoční hrdinovia a je dosť zarážajúce, že ešte nemali v hlavnom meste koncert. Som rád, že som videl ich daľšie vystúpenie a už teraz sa teším na budúce.

Po týchto dvoch kapelách nasledovali zvyšné skupiny, ktoré som už veľmi nesledoval, nakoľko mi to môj stav ani pri najväčšej snahe nadovoľoval. Celý výlet hodnotím znovu pozitívne a na záver len toľko, že keď sa vo vašom meste objaví na plagáte Severná strana alebo Kontrafakt, tak sa tam choďte určite pozrieť, ľutovať nebudete…

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.