Rozhovor s budúcim bratislavským kráľom?! Pišta


UPDATE článku: Rozhovor z roku 2017 – Pista artist: Cieľom by malo byť skrášliť a nie poškodiť

Tak nám o sebe niečo povedz…

Prvý krát som videl graffiti u kamaráta asi v roku 1997, bol to skeč na jeho zošite zo zemepisu. Zapáčilo sa mi to a chcel som si to vyskúšať. Neskôr prišli stránky z Poplife a Boardu, ktoré ma v tom čase najviac ovplyvnili. Prvé veci čo som namaľoval tak v roku 1998, boli to toyovské sračky…hehe. Mám rád originálne štýly, ľudí ktorý dokážu zaujať, momentálne ma ovplyvňuje všetko okolo, aj cesta v autobuse, ale snažím sa nevykrádať veci iných a nekopírovať z časopisov ako niektorý ľudia v Bratislave.

V akých si crew?

Koncom roku 1999 ma Plecho dotlačil do 2MK, z ktorej som po pár týždňoch odišiel a začiatkom roku 2000 po rozpade CL sme spolu s Daorom a Base-om vstúpili späť. Rok 2001 Risk a ASR crew a rok 2002 ISK. Takže 2MK, ASR, ISK.

Ako vnímaš vývoj graffiti scény v Bratislave a na Slovensku?

Začínajú malovať noví ľudia, čo je samozrejme dobré, ale tí starší by mali malovať viac.

Akú hudbu počúvaš, si zameraný iba na jeden štýl, alebo si vypočuješ aj iné veci?

Prevažne počúvam rap, ale vypočujem si aj iný štýl hudby. Všetko záleží od nálady, rap sa nedá počúvať stále.

V poslednej dobe začalo v Bratislave tagovať veľa toyov, čo si o tom myslíš?

Nepáči sa mi, ak si niekto kúpi päť sprejov a ide maľovať zlé veci do mesta. Podľa mňa, ľudia ktorí začínajú maľovať by to najprv mali skúšať u seba za domom, potom môže ísť maľovať pri trať, kde to nevidí až tak veľa ľudí a tam sa môže naučiť základné veci. Potom môže ísť maľovať do ulice a nebude to vyzerať tak zle.

Ako vnímaš návštevníkov Stepsu?

Väčšina je mi ukradnutá, česť výnimkám, veľa „šiltovkových naopakov“ a „vlajkonosičov“…hehe. Pivo by mohlo byť lacnejšie. Na tom televízore by sa mohli púšťať nejaké videá a to je tak asi všetko čo by som chcel povedať. Obsluha …

Vnímaš nejako ľudí okolo seba , ktorý nadávajú na graffiti?

V podstate je mi to úplne jedno, mňa to baví. Ja im to robím napriek, pretože im sa to nepáči a mne sa páči keď sú nasratý na to čo ja robím…hehe. Ak sa niekomu nepáči počmáraný barák alebo obchod nech si kúpi farbu a namaľuje si ho.

Budúcnosť Bratislavy a graffiti?

Ja budem maľovať stále, ale neviem ako často. Budem sa snažiť maľovať kvalitnejšie a kvalitnejšie veci. Zatiaľ nevidím nejaké nezvládatelné prekážky, kvôli ktorým by som mal prestať. Tu sa dá maľovať všade a vždy, zatiaľ to nieje problém. Problém je lenivosť.

A tvoja budúcnosť, tvoje plány?

Plány sú v štádiu plánov, takže ich zatiaľ nebudem konkretizovať. Akurát by som sa chcel prinútiť k tomu aby som začal doma viac kresliť, v poslednom čase na to úplne kašlem.

Čo škola?

Škola? Tak ku koncu tretieho ročníka ma to dosť bavilo, ale teraz je to celé nejaké divné. Snažím sa udržať si priemer. Uvidím.

Ďakujem za rozhovor.

Aj ja ďakujem za poskytnutý priestor a pozdravujem: 2MK, ASR, ISK, BSA, MW, OSC, DeLUXE, BSK, MUTANTOV aby sa neurazili, chalanov z ihriska a všetkých čo ma poznajú.Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *