SILA MIKROFÓNU 2


Vôbec sa mi nechce vám písať o našom výlete do Moravského Sv. Jána dňa 19.1.2002 na akciu Sila mikrofónu 2, ktorá sa konala v miestnom clube Gergaz (suterén priamo pod miestnym urádom), ale čo už, asi budem musieť.

Plagát, ktorý sa mi dostal do rúk, presnejšie do mojej e-mailovej schránky bol dosť nabitý pre priemerného Bratislavčana neznámymi skupinami stredného doletu. Bola tam však aj skupina, na ktorú som sa už nejaký piatok chystal – Severná strana zo Žiliny, vstupné bolo symbolické a tak sa naša partia nechala strhnúť a vydala sa smerom na M.S.Ján. Čo vám budem rozprávať? Niekoľkokrát sme sa ako správny geografi vybrali nesprávnou cestou, Slováč však národ komunikatívny a tak sme sa vždy po opýtaní niektorého z domácich vrátili späť na správnu koľaj.

Na miesto činu sme dorazili pomerne skoro a tak nám zostával ešte dostatok času na udomácnenie sa v priestoroch miestneho lokálu. Po úvodných zoznamovacích ceremóniách sme zakotvili na sedačke s pohárom domáceho páleného, ktoré jedného z nás morálne výrazne zmohlo.

A teraz už prejdime k akcii. V prvých hodinách sa na pódiu striedali, pre domácich, už dobre známe zoskupenia, ktoré ma však nijak extra neoslovili a preto som sa opäť pobral smerom k baru. Milo ma prekvapila skupina 2SD z Veľkých Levár, ktorej v jednej veci naživo spievala vokály korektná slečna z davu. Pochvala!!! Po nich už naskočili chlapci zo Severu plus necelé Zlé kone, ktorí spoločne odštartovali naozaj veľmi kvalitné vystúpenie, chvíľami im ho kazil iba dj svojím hraním, nakoľko chalani stratili svoje inštrumentálky cestou na akciu a tak boli nútení rímovať do cudzích. Nič to však nezmenilo na fakte, že svoje vystúpenie zvládli, tak ako sa na ozajstných profesionálov patrí na výbornú.

Po nich sa ešte k mikrofónom dostali bratislavskí Flaps, ktorí neboli síce oficiálne ohlásenou skupinou, ale myslím, že svojím príjemným vystúpením prekonali aj niektoré z oficiálnych. Čo bolo ďalej? Uf, neustále prebiehanie medzi príjemným posedením v bare a parketom, pričom by som rád vypichol kvalitný zvuk v celom clube. Konečne bolo tým ľuďom aj niečo rozumieť! Promotéri rapových akcií by si mali uvedomiť, že ide predovšetkým o kvalitný zvuk ľudského hlasu, ktorý môže u návštevníka vyvolať pocit dobre zvolenej akcie. Na Sile mikrofónu 2 bolo počuť čisté rímy nielen na parkete, ale dokonca aj v bare za rohom. A to je, si myslím, dobrá vizitka pre túto akciu, keď človek pohodlne sediaci pri svojom oblúbenom nápoji počuje úplne zreteľne a čisto každé slovo práve vystupujúceho mc-ho.

A záver? Neviem! Urobte si sami…

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.