Zaujímavý dialóg s Plechom, ktorý už maluje naozaj nejaký ten piatok


Ako to bolo keď si začínal?

Vtedy to bolo inak ako dnes. Bolo to v roku 95, ale čo to znamená začínal, keď som namaľoval prvú vec, tak to bol strašný bulšit, nápis HC čiernou farbou a chróm obťah na Pražskej. Strašné peklo….hehe.

Kto dnes dáva?

Noooo….akurát tak SPK a nejaký toyovia. Mám dojem, že to tu zomrelo…nie, lepšie povedané to tu stagnuje.

Myslíš, že sa to nejako zlepší?

Myslím, že keď dorastú takí ľudia ako Chlor a Idyot, to budú takí chalani, podľa mňa, ktorí budú ľuďom robiť zle…hehe. V tom 97 roku bol boom a odvtedy sa to dosť zmenilo, neviem, je to rozhodne iné.

Ale ľudia, ktorí to robia naplno sa niekam posunuli…

To určite, ale na druhej strane sa na to dosť dobrých writerov vykašlalo, začali fetovať, chlastať a sypať a robiť sa veľkými chalanmi s veľkými svalmi…..takže neviem.

Vývoj Bratislavskej hip-hopovej scény. Ako to vnímaš ty?

No ja som práve preto prestal chodiť na takéto akcie. Celý hip-hop v Bratislave je o tom, že podnik je plný 16-ročných babeniek, ktoré sa hrajú na neviem čo, ale keď za ňou prídeš a povieš jej , že s ňou chceš spať, tak na teba pozerá ako puk s vypleštenými očami. Takže toto je hip-hopová scéna, do ktorej graffiti nepatria. Lebo graffiti je punk. To je samostatná kultúra. Takže podľa mňa hip-hopová scéna nemá úroveň, možno keď ľudia budú starší…

Názov stavby?

No takto, koľko to už robia? 4-5 rokov? Oni ten hip-hop berú trocha inak, inak ako ja. Hudobne sa určite posunuli dopredu, ale nepáči sa mi ich správanie, ale je to asi moja najobľúbenejšia skupina na Slovensku…hehe.

Išiel by si teraz maľovať?

No, išiel by som, ale nie v takomto počasí, nevidíš ani na desať metrov, keď sa pozrieš rovno, tak ti sneh šľahá rovno do očí…

Ktorý slovenský writer sa ti páči v dnešnej dobe najviac?

Jednoznačne Idyot, robí také veci, to sú pre mňa konce. Myslím, že za dva roky keď ostane pri tom, bude fakt dosť dobrý šéf. Keď nie najlepší…..hmmmm… jeden z piatich naj určite. Minule mi hovoril: “… keď som bol mladší a začínal som, tak som chcel byť v ASR. A teraz som tam!” Za dva roky to dokázal…..hehe.

Čo si myslíš o drogách?

Ja som proste prestal piť alkohol. To je základ, lebo keď človek začne piť, tak mu z toho začne jebať. Alkohol nie je veľmi pozitívny. Na druhú stranu sa dá, sem tam niečo, ale nie každý týždeň. Drogy niesu zlé, ale všetko v určitej miere.

Tam na druhej strane vidím taký nápis, “čože Plecho”…

No keď si pamätáš, bolo to dosť dávno, dal som to tam a vydržalo to tam nejaký piatok.

Od veľa ľudí som počul odozvy…veľa ľudí to videlo.

Tú fasádu, keď zatreli nanovo, tak som to tam hneď umiestnil, teraz to znova zatreli a ja som to tam znova dal. Proste sa to tam znova objaví. Stálo ich to dosť peňazí a dali tam kameru, ktorá to sníma, ale pod kamerou je veľa miesta. Takže o tom to celé je. Tento biznis nikdy neskončí, lebo po starých prídu vždy mladí.

Čo hovoríš na ľudí v iných mestách, naši známi, ľudia s ktorými sa stále viac a viac zbližujeme?

Je to úplne najlepšie. Keby bolo viacej takých ľudí po Slovensku ako Rokstar z Trnavy bolo by to v pohode. To je jedno odkiaľ, ale trochu na úrovni…

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *