RAP A RÁD


Už pravidelnou sa stala akcia Rap a Rád, konajúca sa niekoľkokrát do mesiaca v klube Eden.

Klub síce nepatrí medzi najväčšie, ale nejaká tá stovka ľudí sa do neho hravo vojde. Priestor je členitý a skladá sa z hlavného parketu plynulo spojeným s priestorom vyhradeným na sedenie. Tieto dve oddelené miestnosti sú chodbou ďalej prepojené s neveľkým barom, pri ktorom skoro okamžite vznikne zhustená premávka, z ktorej sa ľudia dostávajú späť na parket s menšími ťažkosťami. Nič to však nemení na fakte, že akcia, ako aj klub si už stihol mnohých získať.

Playlist každej akcie pravidelne zaplnia niekoľkí zahraniční, ako aj domáci dji. Medzi domácich rezidentov tejto akcie už patria dji Amen2 a Kappa, ktorých pravidelne dopĺňa nejeden kvalitný dj, alebo mc. Naposledy som sa vybral do tohoto klubu vypočuť si hosťujúceho Dja Emmitta z Prahy. Počul som už viackrát o jeho kvalitnom hraní a preto som bol rozhodnutý ísť sa na vlastné uši presvedčiť o jeho kvalitách.

Do Edenu sme zavítali pomerne skoro (tesne pred 23:00), takže klub ešte zýval prázdnotou, čo sa však behom hodiny celkom zmenilo. Ľudí sa snažil ako prvý rozhýbať Dj Amen2 (asi náhradník za ohláseného Kappu). Behom jeho hrania sme si dali menšiu pauzičku vo vyvýšenej plošine nad miestnosťou so sedadlami. Späť na parket sme sa vrátili už s „veľmi usmiatou“ náladou počas hrania zahraničného dja.

Príjemné bíty šíriace sa smerom k nám z reprákov umiestnených po bočných stránách parketu nám Dj Emmitt servíroval s kvalitou jemu pridelenou. Po jeho oficiálnom hraní sa ešte na nejaký čas vrátil za mix Dj Amen2, ktorý ma svojou technikou a umom naozaj veľmi milo prekvapil. Neviem, či som ho v tej prvej časti dostatočne nezachytil, ale v tejto druhej nám Amen predvádzal naozaj „divoké scratche“ …No, a kedže sa hovorí, že v najlepšom treba prestať, aj my sme celú akciu ukončili a pobrali sa smerom domov…

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.