facebook twitter bandcamp soundcloud

Biotrick

.

EP

1. Biotrick
2. Drunk dial
3. Neon Quotes
4. Storyboard
5. Practice Hours
6. Battle Breaks
7. A Message
8. Cityboy Outside pt.2

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Sťahuj Biotrick EP

Iba nedávno sme “pomohli” von projektu Metropola a hneď s radosťou ohlasujeme ďalší. Po kompiláciách Audio Graffiti 1 a 2, vám s radosťou predstavujeme hudobný sólo projekt dvojice djov-turntablistov-selektorov-vinyl junkies … Dámy a Páni … Biomat a 3CK (Trick) = Biotrick.

Chalani dlhý čas vo svojich laboratóriách súkromne kuchtili nosič kvalitatívne na svetovej úrovni. 100% scratch obsahujúce EP sa zastavilo s tracklistom na poradovom čísle 8. Použitý hardwere činil: loop station BOSS RC-50, gramo a mix. Použité skills: veškeré prístupné. Jedná sa o historicky prvý domáci počin takéhoto charakteru, aký v našich končinách dozrel. S finálnym zvukom pomohol Venti, ktorému týmto obaja aktéri smerujú svoje ĎAKUJEMe.

3CK k samotnému vzniku povedal: “Vždy bol na začiatku loop s troma, štyrmi stopami (beatcutting, atmo, melódie, ruchy atď.). Keď to toho druhého odpálilo, tak sme začali rozvíjať trek. Písali sme si o predstave ako približne by to malo vyzerať (štruktúra, kde skreče, kde a aké wordcuty, akú chcem dosiahnuť atmosféru). Celé je to v angličtine, pretože tento jazyk je univerzálny “gramofónový” jazyk a obmedzovať sa slovenčinou na tuzemský rybníček sa nám nechcelo. Každý trek sme si medzi sebou posielali freestylovo na viac krát. Niektoré možno aj 10x, kým sme s tým neboli obaja spoko. Ale až na pár detailov sme sa vo všetkom zhodli, takže sme s výsledkom spokojní.” A my tiež, čo vy ?

Biomat, Raditko a Pha, sa postarali o skvostný teaser.

soundcloud.com/3ck
soundcloud.com/biomat

A takto to vyzerá keď sa používa gramofón ako hudobný nástroj …