Biotrick je vonku


Iba nedávno sme “pomohli” von projektu Metropola a hneď s radosťou ohlasujeme ďalší. Po kompiláciách Audio Graffiti 1 a 2, vám s radosťou predstavujeme hudobný sólo projekt dvojice djov-turntablistov-selektorov-vinyl junkies … Dámy a Páni … Biomat a 3CK (Trick) = Biotrick.

Chalani dlhý čas vo svojich laboratóriách súkromne kuchtili nosič kvalitatívne na svetovej úrovni. 100% scratch obsahujúce EP sa zastavilo s tracklistom na poradovom čísle 8. Použitý hardwere činil: loop station BOSS RC-50, gramo a mix. Použité skills: veškeré prístupné. Jedná sa o historicky prvý domáci počin takéhoto charakteru, aký v našich končinách dozrel. S finálnym zvukom pomohol Venti, ktorému týmto obaja aktéri smerujú svoje ĎAKUJEMe.

3CK nám povedal viac k samotnému vzniku: „Vždy bol na začiatku loop s troma, štyrmi stopami (beatcutting, atmo, melódie, ruchy atď.). Keď to toho druhého odpálilo, tak sme začali rozvíjať trek. Písali sme si o predstave ako približne by to malo vyzerať (štruktúra, kde skreče, kde a aké wordcuty, akú chcem dosiahnuť atmosféru). Celé je to v angličtine, pretože tento jazyk je univerzálny „gramofónový“ jazyk a obmedzovať sa slovenčinou na tuzemský rybníček sa nám nechcelo. Každý trek sme si medzi sebou posielali freestylovo na viac krát. Niektoré možno aj 10x, kým sme s tým neboli obaja spoko. Ale až na pár detailov sme sa vo všetkom zhodli, takže sme s výsledkom spokojní.“ A my tiež, čo vy ?

Biomat, Raditko a Pha, sa postarali o skvostný teaser.

www.artattack.sk/ajlavmjuzik

1. Biotrick
2. Drunk dial
3. Neon Quotes
4. Storyboard
5. Practice Hours
6. Battle Breaks
7. A Message
8. Cityboy Outside pt.2

soundcloud.com/3ck
soundcloud.com/biomat

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.