STONES THROW NIGHT


Neviem ako by som správne nazval to, čo sme zažili (aspoň ja určite) vo štvrtok večer s cieľom navštíviť metropolu maďarských susedov a užiť si freeparty s line upom: Oh No, Roc C, Phat Kat a Dj Romes.

Plán bol jasný5 týždňov dozadu, konečná zostava výpravy sa update-ovala deň pred koncertom, cesta prebehla bez problémov aj vďaka Škrupovmu navigačnému systému a všetko vyzeralo ok. Predstav si väčšiu záhradnú terasu s celkom zaujímavou dekoráciou, videoprojekciou. Pri vchode na terasu s úsmevom prejdeš vedľa SBS-károv, ak máš náhodou vo vačku aj flašku (my sme nemali, ale všimol som si) v pohode vchádzaš a vychutnávaš si nezvyčajnú atmosféru 3 poschodového klubu – West Balkan. Cez 2 bary sa dostávaš k pódiu, z reprákov na privítanie ti hrá Mighty Mos Def, proste príjemný príchod. Obzeráš si shop zo stnsthrw stuff, vedľa teba sa objaví dj Romes, vybavíš s ním podpis na cd booklet, alebo čo len chceš.

„Dajme brčko!“ Ok, prvýkrát v živote sme sa rozhodli v Maďarsku nezapáliť si v klube, aby sme nemali zbytočne haluze a vybrali sme sa von na terasu. Možno v polke kola prišiel nízky prísny SBS-kár a vyprevadil nás pred hlavný vchod s tým, že ďakuje za našu návštevu a praje príjemný zbytok noci. Wotafak? Samozrejme sme slušní ľudia a nenamietali sme hneď. Dovolil nám dopiť pri vchode pivo pričom sme sa s ním pustili do debaty a skúšali rôzne namotávky typu, merali sme dlhú cestu len kvôli koncertu zo Slovenska, nevedeli sme aké pravidlá tu bežia, blablablabla… na koniec padla otázka, či sa mu uľaví, alebo či mu spravíme potešenie ak nás nevpustí. Chlapík opakoval dokola svoje, čo vyzeralo už zle, tak som ho poprosil aby vpustil aspoň 2 maďarsky nehovoriacich členov posádky, keďže oni boli s nami na tej terase „len“ ako doprovod. Pustil ich!

Takže vďaka milému (nebudem ďalej rozvíjať) SBS-károvi sme si zobrali ponaučenie a prestáli koncert vonku a vy si vychutnajte fotoreport, ja sa o to tiež pokúsim…

Foto: ŠkrupodicK Text: Riči

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.