Výstava Grafix – grafiky a ilustrácie na produktoch


Update článku: Pozri ako dopadla výstava Grafix – grafiky a tradičné tlačové techniky, fotky z výstavy.

Pozývame vás na druhú zo série výstav GRAFIX, ktoré sme si pre vás pripravili počas novembra 2018.

Podtitul výstavy je grafiky a ilustrácie na produktoch a spoja sa na nej 4 slovenské značky resp. subjekty, aby vám predstavili svoje ilustrácie a ich variácie na produktoch.

Naše pozvanie na výstavu prijali značky Abstraktné Stavy, Popular, Pucle a združenie Pomimo.

KDE:
Nová Cvernovka, Račianska 78, Bratislava
KEDY:
23.11. 2018 – 18:00 – 21:00 otvorenie podujatia, výstava výtvarných diel umelcov
24.11. 2018 – pokračovanie výstav
25.11. 2018 – 13:00 – 19:00 pokračovanie výstav
                             15:00 – 18:00 výtvarné workshopy
* komixový workshop s Pomimo
* drevené skladačky workshop s Abstraktnými stavmi
INFO: na oba workshopy je obmedzená kapacita, je potrebné sa prihlásiť (prosím napíšte nám správu)

Sledujte aj Facebook event

Abstraktné stavy

Značku Abstraktné Stavy tvorí v súčasnosti výtvarno-ilustrátorská dvojica Katarína Branišová a Parxant. Abstraktné Stavy je niečo ako naložený burger v kreatívnom zmysle.

Maľujú obrazy, ilustrujú kresby. Vytvárajú cool triká, mikiny, šperky alebo komixové charaktery. Občas sa im zadarí aj super dizajnový doplnok do domácnosti. Radi tvoria a pritom sa bavia, tvorba je pre nich zároveň meditáciou. Ich výtvory sú podľa ich slov pre všetkých pohoďákov a coolerov, ktorí si idú svoje a nemusia mainstream.

Na výstave vás čaká originálny workshop. Prídi si pokecať s dvomi vychillovanými ufoncami, ktorí tvoria značku Abstraktné Stavy. Na workshope bude malá hádanka, ktorá sa pretvorí do písmena, slova a vety a neskôr aj do krásneho umenia. Budete pracovať s drevom a akrylovou farbou, vytvárať cool vzory a stopy a pri tom si pokojne meditovať.

Pucle

Pucle sú mladá značka, ktorá povýšila hru na dizajn. Horlivo bojujú s gýčom a západy slnka vymenili za súčasné slovenské ilustrácie. Pucle vznikli z túžby robiť niečo krásne a myseľ cibriace. Prostredníctvom ilustrácií slovenských autorov dávajú dávnej hre puzzle nový vizuál a hravo prinášame umenie do domácností a interiérov. Pucle sú hrou, dizajnom, konceptom a radosťou. Grafický motív potláčajú na recyklované puzzle a zasadzujú do ručne robených masívnych drevených rámov.

Od Pucle (čítať Pucle rozhoror) na výstave uvidíte originálne dotvorené motívy od Márie Čorejovej a Hana Lukáša Cehľára. Poskladané Pucle v ráme títo umelci doplnia originálnou intervenciou, iba na jednom jedinom kuse. Môžete si tieto extra kúsky odniesť už zložené! Samozrejme, kedykoľvek sa dajú znova rozložiť, v prípade, že vás chytí chuť hrať sa.

Popular

Popular je dizajnová produktová značka, grafické štúdio a djská crew, ktorú v roku 2003 založil Michal Rafaj. Vyrábajú kultové trička, navrhujú obaly platní pre svetové vydavateľstvá, tvoria grafickú identitu obľúbeným značkám . Pri tvorbe kolekcií spolupracujú so slovenskými ilustrátormi ako Daniela Olejníkova, Marek Mráz, Miška Chmeličková či Silvia Szabová. Pri tom sú výrazne prepojený s hudbou a okrem dizajnu aktívne pôsobia nielen na slovenskej elektronickej scéne.

Na výstave Grafix nájdete výber z ich aktuálnej kolekcie tričiek, mikín, detského oblečenia, plagátov a doplnkov.

Pomimo

POMIMO je občianske združenie, ktoré sa venuje rozvoju komiksovej kultúry na Slovensku prostredníctvom komiksových publikácií a výtvarných kurzov. Začínalo v roku 2014 ako samizdatový zborník a vzniklo z iniciatívy študentov VŠVU v Bratislave. Venuje sa primárne nezávislej komiksovej tvorbe. Formálne a ani obsahovo sa neobmedzuje a okrem publikovania komiksov sa časopis venuje aj prednáškam, diskusiám a workshopom. V roku 2018 sa zborník pretransformoval na občianske združenie.

POMIMO vám predstavia výber ilustrácií a komiksov použitých v zborníku, na tričkách a v animáciách za posledné štyri roky. Ilustrácie budú doplnené o fotografickú dokumentáciu z procesu tvorby jednotlivých komiksov, zborníku a workshopov. Okrem toho sa komixového workshopu môžete aj zúčastniť priamo na výstave.

Pridajte sa do Facebook udalosti a neuniknú vám novinky, ktoré pripravujeme.

Výstavu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Ďakujeme partnerom Rádio_FM a Čerstvé ovocie


Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.