Odhaľte tvorbu z ateliérov: Fotky z výstavy Umenie z Cvernovky #2

Odhaľte tvorbu z ateliérov: Fotky z výstavy Umenie z Cvernovky #2


Pop-up výstava v priestoroch Novej Cvernovky v Bratislave odhalila tvorbu umelcov z ateliérov. Kto prekvapil svojimi dielami?

Hula, Mariana LujMarí Palugová, Tomáš Gažovič, Vilém Duha a Milan Stanco. To je pätica umelcov, ktorí vytiahli svoju tvorbu z ateliérov a porozprávali sa o nej v dikusii a tiež s návštevníkmi výstavy.

Druhé pokračovanie predajnej výstavy Umenie z Cvernovky #2 v podaní ArtAttacku je za nami. Ďakujeme všetkým návštevníkom, ktorí si k nám počas týchto 3 dní našli cestu a vytvorili jedinečnú atmosféru. Časť obrazov z výstavy ostala na predaj v ArtAttack Shop & Room na Račianskej 78.

Hula predstavila dve rozličné témy malieb, na ktorých aktuálne funguje. Na jednej strane sú to jej abstraktné obrazy zo série Floating Islands. Sériu týchto fantazijno-abstraktných obrazov si šikovne nainštalovala na medziokenné stĺpy. Jej fanúšikovia si však prišli na svoje. Na iných miestach chodby sa totiž vynímali figurálne a portrétové maľby, ktoré sa dotýkajú jej tvorby spred niekoľkých rokov.

LujMarí mala viacero farebne zladených sérií neokubistických obrazov. Najväčší obraz vo výške vyše 3 metrov vťahoval návštevníkov do pokračujúcej chodby. Okrem toho LujMarí zapojila aj návštevníkov výstavy. Mohli jej zanechať odkaz na pripravenom bloku a takto jej pomôcť vybrať názov pre dva nové obrazy. Zčasti obnažené neokubistické výjavy na plátnach plných farieb celkom rozjasnili chodbu.


Hulu a LujMarí vo vstupnej hale Novej Cvernovky doplnili kaligrafické maľby Tomáša Gažoviča a hlavne jeho masívna kaligrafická fotostena. Tá sa tiahla od zeme až po strop a návštevníci sa mohli celý do nej „ponoriť“.


Drevené „objekty“ – skejty a reliéfy

Drevené „objekty“ boli najmä vo vnútri Artattack Shopu. Tu svoju inštaláciu pripravil za značku Pangea Boards Milan Stanco. K videniu boli nové, ale aj jazdené dosky s jeho originálnymi dizajnami. Okrem skejtov boli nainštalované aj unikátne grafiky v ráme, časť z nich si rýchlo našla nových majiteľov. Spolu s vystaveným fotopríbehom krásne vysvetlili podstatu značky Pangea Boards.

Susedom mu bol Vilém Duha, ktorý tvorí prostredníctvom 3D skeneru a CNC frézy s následným ručným brúsením neuveriteľne členitých drevených reliéfov. Reliéfy zobrazujú každodenný život jeho rodiny a blízkych, ktoré spája do koláži. Pri jeho dielach sa mnohí pristavovali a obdivne študovali jemné detaily.


Diskusia z vystavujúcimi – Čerstvé ovocie 10

Hneď v úvode výstavy prebehla diskusia u „účinkujúcimi“, ktorú zastrešilo Čerstvé ovocie. Moderátorka Elégia Štrbová sa tento krát posadila s Tomášom Gažovičom, LujMarí Palugovou a Hulou. Rozprávali sa o ich tvorbe a o tom, ako sa dostali k výtvarnému umeniu. Takto sme sa mohli dozvedieť zaujimavé pikošky, ktoré rozosmiali návštevníkov. Záznam diskusie bude odvysielaný na Rádiu_FM.

Kaligrafická fotostena pre návštevníkov výstavy

Výrazným vizuálnym lákadlom hneď pri vstupe bola kaligrafická fotostena, ktorú vytvoril špeciálne pre výstavu Tomáš Gažovič. Splnila svoj účel, návštevníci neváhali doslova vstúpiť do sveta kaligrafie vlastnými nohami a spraviť si fotku s masívnym textom, ktorý zobrazoval text z 2Packovej skladby.


Kaligrafický workshop – vyskúšaj si „umelecký krasopis“

Víkend doplnil kaligrafický workshop v podaní Tomáša Gažoviča a zaujal všetky vekové kategórie. Vyskúšať ste si mohli rôzne kaligrafické techniky aj písanie špeciálnym kaligrafickým perom. Niektorí vydržali písať celé 2 hodiny vkuse 🙂


Fotky z výstavy Umenie z Cvernovky #2

Ďakujeme všetkým, ktorí nám pomohli zrealizovať túto výstavu.

Ďakujeme tiež našim partnerom, ktorí podujatie podporili: Bratislavský samosprávny kraj, Nadácia Cvernovka, Rádio_FM, Čerstvé ovocie, n.o., Interez.sk, Citylife.sk.

Partnerom živej kultúry z Novej Cvernovky je Nadácia VÚB.


Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.