MOOV TO BERLIN


Putovná párty Moov vyrazila do Berlína. fLako je rodený Čiľan donedávna žijúci v Berlíne, dnes presídlený v Londýne. Swede:art je priamo z Nemecka, ale jeho meno poznajú skôr vonku ako doma. Na prvý pohľad mal teda piatkový večer v bratislavskom Nu Spirit Clube s Berlínom spoločné málo čo… omyl.

Na akcii Moov to Berlin som mal tú česť púšťať hudbu po boku majstrov: Stratasoul, Dtonate, Swede:art a Flako. A verte či nie, mal som trému. Program sa začal už o 19h „workshopom“ o tvorbe hudby. Bol to viac menej freestyle, kedy si Flako kvasil za mašinami a snažil sa dať tvar určitým melódiám a zvukom. Neviem ako ostatní prísediaci, ale ja som si to užil. Kto mal záujem a otázky, pýtal sa. Kto mal záujem, mal možnosť nahrať si „rozrobenú“ verziu skladby a pracovať na „pokračovaní“.

Tým časom už bolo v klube viacero ľudí a zábava tak mohla pokračovať v priestore pri bare. Róbert a Jakub aka „nováčik“ Zeleňák a „maestro“ Dtonate sa striedali pri doskách (ktoré znamenajú svet) cca do polnoci +- viac. Klubom sa v tom čase niesla atmosféra Detroitu, Nu Soulu, Dillu, rovnako ako Gejzu Dusíka, Michael Jacksona, James Browna a vo všeobecnosti láske k hudbe a crate diggin´u. Čerešničkou na záver bol aktuálny „teamix“ …

Dtonate – In the Stars

Program pokračoval vo „vedlašom-hlavnom“ priestore setmi zahraničných hostí. Hneď sa musím priznať, že mená Swede:art ani Flako mi pred samotnou akciou veľa nepovedali. Hanba mi. O to väčšie boli logicky očakávania. Na dovysvetlenie musím tiež priznať, že som sa ešte pred akciou „zamiloval“ do skladby Milky Way od Flaka a za mesiac som ju počul viac ako 330x – trošku choré nie ?!

fLako – Milky Way

Swede:art hral viacero mojich obľúbených vecí (Flying Lotus, Harmonic 313, Roots Manuva apod.). Bohužiaľ nedokážem posúdiť aký bol pomer vlastnej produkcie, ale čo posúdiť viem je samotný fakt, že ma set bavil, veľmi bavil. Zvuk bol presne aký mal byť a selekcia s mixom mi jednoducho v ten večer „išla“. Cca o druhej sa za „nástroje“ postavil Flako a je potrebné napísať, že vystriedanie prebehlo tak čisto ako prechod v samotnom sete. Verím, že viacerí ani nepostrehli ovládnutie parketu iným interpretom. Tak to má byť – krása.

S úsmevom (UIIID) na tvári som o tretej ráno zdúchol z plného klubu (ľudia stále prichádzali), bohužiaľ som nestihol set Stratasoula a tak zmienka iba takto záverom. Ďakujem organizátorom, účinkujúcim, návštevníkom, fanúšikom, majiteľom, barmanom, rodičom, priateľke … za famózny večer.

Moov to … moov321.tumblr.com

Text: Róbert Zeleňák

Poster by 220 crew

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.