Ako bolo na Rap N Roll Vol. 1?


Dobrá správa. Takmer stratené fotky sa podarilo zachrániť. Môžete tak vzhliadnuť, ako to vyzeralo na prvej časti bezkonkurenčných hh akcií Rap N Roll. Páni Marco Polo, Torae a Ruste Juxx!

Marco Polo Okrem toho, že to bol najznámejší benátsky kupec v dejinách (žil v 13. a 14. storočí a preslávil sa prvými správami o cestách v Číne), ide aj o producenta, narodeného v kanadskom Toronte, pôsobiaceho v Spojených štátoch (Brooklyn, New York). Počas svojej 10-ročnej “kariéry” stihol už produkovať pre pre ľudí ako Boot Camp Click, čiže aj Sean Price, Heltah Skeltah, ďalej KRS One, Masta Ace, Kool G Rap, Pharaohe Monch, Buckshot, Kardinal Offishal, Large Professor, Sadat X či Royce da 5’9. Na konte má päť albumov, posledné s Toraeom a Ruste Juxxom, ktorí 25. septembra taktiež zavítajú do Trnavy.

Torae MC z Brooklyna, hip-hopovo aktívny od roku 1996. Vyniká “chorou” lyrikou v dobrom zmysle slova, na svoje si pri ňom prichádzajú najmä tí, ktorým v textoch imponujú slovné hračky. Nerapoval len na beaty Marca Pola, ale aj Dja Premiera, 9th Wondera či Black Milka. Zoznam spoluprác na majku začína brooklynským Skyzoom, pokračuje Tashom z The Alkaholics, Masta Aceom, Seanom Priceom, Waleom a končí Talib Kwelim. Na konte má spoločný album ”Double Barrel” s Marcom Polom, ale aj ďaších približne 8 nealbumových releasov (mixtapeov, EPčiek a vinylov).

Ruste Juxx Ďalší MC z ňújorského Brooklyna, dobre známy svojím silným posolstvom. Na scéne sa pohybuje od začiatku tretieho tisícročia, keď sa objavil na Magnum Force, čo je jeden z najznámejších albumov Heltah Skeltah. Na konte má dva albumy, spoločné so zvučnými menami sľubujúcimi kvalitu – Seanom Priceom a Marcom Polom. Aj keď len tento rok vydal posledný album, už v týchto dňoch vychádza jeho mix cd Adamantine.

Odporúčame: Už teraz sa tešte na tretie pokračovanie Rap N Roll, 27. novembra, opäť v trnavskom Monkey Clube. Slovenská zastávka Prago Union Dezorient Expres Tour.

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.