DJ PARKER V LOFTE


Vo štvrtok 11.11. zahral v novom bratislavskom klube LOFT! svoj dvojhodinový set anglický freestyle DJ, producent a turntablista Parker. V krátkom rozhovore nám prezradil, kde na festivale uprostred lesa behajú naháči a prečo je preňho hranie na Slovensku výnimočnou udalosťou.

Parker začal s DJingom v polovici 90-tych rokov ako šestnásťročný a už od začiatku v ňom videl viac než len púšťanie skladieb alebo zrovnávanie beatov. „Ešte počas školy som videl koncert Portishead v Bristole a mali tam scratch DJa menom Sir Beans OBE, ktorý spravil asi 10-minutové intro pred tým, ako nastúpila na pódium kapela. Jeho skill ma úplne uchvátil a od toho dňa som si zaumienil, že pochopím ako tie zvuky robil a skúsim to zopakovať,“ spomína na svoju prvotnú inšpiráciu. Na starých gramcoch začal trénovať umenie turntablismu, ktorému venoval väčšinu svojho voľného času. “Začiatky boli jednoduché, lebo som bol stále študentom a žil som u svojich rodičov, nemal som iné starosti len mixovať pred, po i počas školy. Beat juggling a scratching som trénoval niekedy aj šesť hodín denne. Potom som dal dokopy mixované CD, ktoré zaujalo pár klubov, začal som hrávať na akciách, a už to išlo.”

Ahoj, ako to momentálne vyzerá s tvojím druhým albumom? Vyjde niekedy v dohľadnej dobe?
Prácu na vlastnom albume som tento rok neriešil, pretože som chcel ešte trochu viac experimentovať s rôznymi hudobnými štýlmi. Vydal som množstvo remixov, ktoré mi umožnili skúšať nové veci. Vďaka tomu mám teraz lepšiu predstavu o tom, aký album by som chcel spraviť. Okrem toho pracujem na spoločnom albume s producentom menom Boca 45, náš projekt sa volá The Beekeepers. Tento album bude oproti spomínaným remixom veľmi muzikálny a „deepový“, menej orientovaný na tanečné parkety. Bude tam aj tanečná hudba, ale najmä veľa atmosferickej produkcie. Na albume sme robili celý rok a vyjde začiatkom roka 2011 na labeli Jalapeno Records.

Na čom okrem toho pracuješ? Chystáš nejaké nové remixy a bootlegy?
Áno, robím na remixovom EP pre nový label Ghetto Funk. Budú to štyri tanečné pecky so všetkými elektronickými štýlmi, ktoré milujem – glitch-hop, dubstep, dnb a breaks. V setoch som začal hrávať aj zopár čerstvých trackov The Beekeepers a spravil som viacero exkluzívnych bootlegov, ktoré hrávam len na akciách.

Aká bola tvoja najlepšia a najšialenejšia party tento rok?
Najlepšie sa mi tento rok hralo na Bestivale v UK. Je to vynikajúci festival, ktorý organizuje rozhlasový DJ Rob Da Bank. Hral som pre asi 2000 ľudí a všetci tancovali ako šialení. Keď som zahral Where’s My Monkey, celý stan kričal „refrén“ spolu s trackom. Ale najuletenejšia noc bola aj tak na Shambhala festivale v Kanade. Taktiež obrovský dav a skvelá party ale toto bolo navyše v tmavom lese uprostred ničoho a behalo tam kopec nahých ľudí!

Na Slovensku si už zopárkrát hral… Čo sa ti vybaví, keď poviem Slovensko / Bratislava?
Spomeniem si na úžasné party mesto. Vždy keď som tu hral, ľudia boli fantastickí. Hlasno reagovali na každý killer mix a tak vznikla medzi mnou a davom skutočná interakcia. To je pre mňa vždy veľmi osobný zážitok. Naposledy keď som hral v Bratislave mi jedna slečna počas celého setu nosila lístočky, kde písala ako veľmi sa baví. Celkovo u vás ľudia živo (rozumej dzivo, pozn. red.) reagujú na mixy, nielen na tracky, ktoré poznajú… Spomínam si, že mnohí kričali už pri nástupe nového tracku, nielen pri dropoch. O takom vyspelom publiku sníva každý DJ!

Spolu s Parkerom zahrali aj dvaja domáci DJi – Inso z bratislavskej kru 300H a Zvolenčan Good Mood z bookingu Spiral.

myspace.com/djparker
soundcloud.com/djparker

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.