Čo nového má AMO


Presne v polovici bude čoskoro AMO & Band SPACE Tour 2012, ktoré v týchto dňoch vypredáva slovenské hudobné kluby. Nová šou AMO čaká ešte fanúšikov v Žiline, Prešove, Poprade, Košiciach, Prievidzi a v Trenčíne. Ako doterajší priebeh šnúry hodnotí samotná kapela? „Máme ohlasy, podľa ktorých patril koncert v Bratislave k tým najlepším od nás, aj keď posúdiť to asi musia iní. Ale asi na tom niečo bude, lebo aj nám sa hralo veľmi dobre, užili sme si to maximálne, tak ako aj v Nitre.“

Formácia si špeciálne na aktuálne turné pripravila novú šou. „Máme viac nových vecí a prekopali sme šou tak, aby bola po hudobnej aj rapovej stránke ešte masívnejšia ako predtým,“ vysvetľuje Moe. Jeho i Opaka príjemne prekvapil aj veľký záujem o CD „Positive“, ktorého posledné kusy na koncertoch dopredávajú. „Ďalšie lisovať nebudeme, takže je to posledná možnosť kúpiť si tento album predtým, ako budúci rok vydáme ďalší,“ vysvetľujú.

Zimomriavková atmosféra úvodných koncertov inšpirovala band k nakrúteniu videoklipu k aktuálnemu singlu „Zlaté časy“. Video, režírované a produkované štúdiom hugespot.sk, je zostrihom najkrajších momentov úvodného bratislavského koncertu, počas ktorého singel poprvýkrát naživo predstavili fanúšikom. Ako prezradili Opak a Moe, vizuálna tvár „Zlatých časov“ vznikla spontánne a veľmi rýchlo. „Chceli sme prísť s klipom čo najskôr po premiére samotnej skladby, aby sme boli aktuálni.“

Pri výrobe klipu spojili sily doslova všetci členovia kapely. „Veľmi nám pomohol náš perkusionista Peter Hurinský, pretože nám odporučil tím profesionálov, ktorí náš nápad dokázali okamžite zrealizovať. Ďalší členovia kapely pomohli s inými vecami – dali sme sa všetci dokopy, pozháňali sme šikovných kamošov, a vďaka tomu sa to podarilo,“ smeje sa vydarenému husárskemu kúsku.

Termíny a miesta AMO & Band SPACE Tour 2012

23.11. Žilina – Smerr pub 01.12. Košice – Collosseum
24.11. Prešov – Pixel 07.12. Prievidza – Element
30.11. Poprad – Rock Fabric 08.12. Trenčín – Piano Klub

Foto: Zdenko Hanout

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.