BREAKFEST


Stane sa. Nie zase tak často, ako by sme chceli, no občas áno. Že na Slovensko príde dídžej. Teda, dídžejov sem chodí habadej, no len niekoľko skutočných mien. Pričom meno pre mňa nie je na plagáte ten veľkým fontom svietiaci púšťač, dídžejom je pre mňa osobnosť, turntablista so zmyslom pre select, ktorý sa nepohybuje v nejakých uzavretých škatuľkách žánrov. A ak k tomu pridá nejaký ten mashup, bootleg, blend alebo dubplate.

Príkladom nech boli Kid Koala, Netik či Missill. A naposledy duo Parker a Moneyshot. Naposledy, teda 16. novembra, v bratislavskom Subclube počas akcie Breakfest. Ono, Parker s Moneyshotom tu už zhruba pred rokom a pol hrali. Lenže vtedy som ich preležal v posteli. Takže v mojom prípade išlo o reparát. A pravdupovediac, reparát nadmieru úspešný.

Povedané narovinu, bola to diskotéka. Nič viac, ale ani náhodou nič menej. Príjemné a zábavné uvoľnenie sa po pracovnom týždni, k tomu vynikajúci select, keď títo Briti v sete miešali swing, hip-hop i breakbeat. Možno to nebolo ich najlepšie vystúpenie, keďže v druhej polovici akoby strácali dych, možno to nebol ani najenergickejšia zostava trackov (na Missill zatiaľ nik nemá), bolo to však čosi, čo sa tu až tak často nehráva. A už vôbec nepočuje.

K tomu abstraktný hip-hop v podaní Insa i jeho scratching a beat juggling, podobne ako grime, britský urban a breakbeatove mashupy Shutcoooho či Tasunov old school. Aj keď nie práve hip-hopový.

Každopádne, zmysluplnosť akcie sa hodnotí dobrým pocitom. Ten bol. A tiež, zmysluplnosť akcie sa hodnotí zmysluplnosťou muziky, ktorú prezentuje. To bolo tiež. Ak ju navyše prezentuje s chuťou a troškou grácie, je to vynikajúce. Už len počkať na ďalší Breakfest …

Text, Fotky: Sir Smoet

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *