50 CENT


Všetci vieme, že tento rok sa roztrhlo vrece s hviezdnymi návštevami našej vlasti. Chleba kvôli tomu nezlacnie, ale poteší to. Posledný zo slávnych a bohatých na ochutnávku bol pán Curtis Jackson. Značka TOTO JE HIP-HOP splnila čo sľúbila. Fifty naozaj vystúpil, zohrial nás plameňovou show a najväčšími hitmi jeho doterajšej kariéry.

Sibamac Arena, 17.00

Je dobré poslúchnuť rady organizátorov. Ani osadenstvo AA teamu nepodcenilo tento fakt a prišlo si v presne stanovený čas vyzdvihnúť svoje lístočky. Úderom 18tej hodiny na pódiu rozvrtel svoje platne apa Vec, aby rozohrial prvých prichádzajúcich nadšencov. Druhý vystriedal prvého, a DJ Spinhandz odpaľuje svoj set plný dobrých maškŕt. Program šlapal ako mal, sála sa čoraz viac plnila ľuďmi a na stage-i už poskakujú chlapci z AMO. Ich vystúpenie ukončujú spoločnou vecou s chalanmi z Mojej Reči. Vystúpenia kratšieho rázu nikoho neurazili, spríjemnili čakanie na toho dôležitejšieho v tento večer. Ako posledný chod zo slovenského menu sa predstavila breaková formácia Old School Brothers.

Curtis odpálil svoju show ako sa na pána jeho veľkosti patrí. Za doprovodu zvuku helikoptéry, výbuchov a horiacich plameňov. Prvá časť koncertu sa niesla v duchu najnovších vecí z najčerstvejšieho albumu Curtis, ktorého „slabý“ predaj mal predpovedať koniec jeho kariéry. Málokto sa dobrovoľne poberá do predčasného dôchodku, a tak sa pravdepodobne obávame zbytočne. Fiftymu sekundovali členova G-Unit Tony Yayo a Lloyd Banks. Prekvapený ostal málokto (asi viacerí sledujeme internet a fotky z letiska nevidel len slepý).

Rotujúce zbrane striedajúce zábery z klipov, svetelná show a samozrejme Fifty odpaľujúci najväčšie hity ako Candy Shop, P.I.M.P., Out Of Control, Ayo Technology, Window Shopper, Hands Up, If I Can´t, moja srdcovka Best Friend, Just a Lil Bit, Hustler´s Ambition a samozrejme najväčšia lahôdka v podobe záverečného prídavku In Da Club – toť spomienky na pána, ktorý sa počas koncertu stihol pár krát prezliecť a dokázať, že právom patrí medzi to lepšie, čo súčasná americká hip-hop scéna ponúka.

Nepatrím k jeho najväčším fanúšikom, dokonca mám jeho albumy škaredo stiahnuté z internetu. Napriek tomu ma koncert veľmi prekvapil a len pridal na úsudku, že Curtis je profík a dobrý interpret a nie že nie. Slovenské média v poslednej dobe moc ľúbia označovať niečo iné ako priemer slovíčkom kontroverzný. Poplašné nahlásenie bomby v priestoroch NTC bude isto ďalším prínosom pre bulvár a senzácie chtivých internetových prispievateľov v náučných diskusiách. Nedá mi nespomenúť maximálnu spokojnosť s organizáciou. Žiadne zbytočné naťahovanie programu, tlačenice ani chaos.

Záverom by sa patrilo napísať… po Snoopovi, De La Soul, Game-ovi, hŕstke ďalších a teraz aj k Fiftymu si môžem spokojne pripísať poznámku – videla som … 🙂

Text: Khykha, Foto: Symon a Sir Smoet

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *