PARTY V KLUBE EXTASY


Na provizórnom plagáte bolo napísaných mnoho mien, o ktorých som v živote nepočul, samozrejme okrem Mateho a Hoodyho. Vstupné žiadne, klub kúsok od PD a najmä tradičná každopiatočná chuť rozbiť sa znamená jedinú možnosť…

Čosi po deviatej sa ocitáme v klube. Okukávame malý, svojsky zariadený podzemný klubík, do ktorého sa nezmestí viac než 80 ľudí, preto väčšina postáva vonku na terase, prípadne v blízkej aleji na námestí pod zámkom. Všade neznámi ľudia, ktorí o hip-hop zavadia asi len keď je zadarmo, ako je tomu dnes večer. Mate s Hoodym už majú ruky rozcvičené, no návštevníci očividne nepoznajú ani len tie najznámejšie skladby, takže hustoty ako Drvivá Menšina v kolaborácii s papa Orim a Laforom hlavami veľmi nehýbu. Začínam sa báť o zábavu, na ktorú som sa tešil.

Našťastie sa klub postupne zaplnil domácimi majstrami 4 remesiel. Prichádzajú konečne nejaké známe tváre. Okolo jedenástej sa chytajú mikrofónov týpci, ktorých som tiež v živote nevidel, určite ich prvé vystúpenie. Do svojich podkladov tuším z CD dávajú rýmy o ihrisku a sídlisku, začul som aj čosi o PD-Hip-Hop Community. Pozornosť publika si museli vydobyť krikom „hej ľudia“ do mikráku. Aparatúra absolútne ignoruje výšky, Mate sa snaží situáciu zmeniť, ale zlyháva to, ako inak, na ľudskom faktore.

Vrcholom noci mal byť akýsi freestyle battle, bola snaha o akú-takú organizáciu, nepodarilo sa. Stretol sa všelikto so všelikým, prítomnosť ADho a Štora na jednom mieste neveštila nič dobré. Štoro párkrát zožal úspech u svojich ľudí, keď však prišiel AD sa karta obrátila. Konečne sa verejne vyriešili veci, ktoré v Prievidzi mnohým možno až príliš vŕtali v hlave. AD mieril presne do živého, najviac ma dostali vety „môžeš si byť istý, že ťa teraz pošlem rovno medzi listy, lebo už je jeseň kámo…“ Nechýbala ani paródia na súpera v podobe typického nezrozumiteľného kriku otrepaných fráz do mikrofónu. Z toho mála, ktoré som Štorovi rozumel, ma najviac zaskočila Moeho fráza „tebe kokot do riti ponorím“, ktorú Moe povedal Michadelikovi na ArtAttack freestyle battle-i. Štoro sa mohol štorcovať koľko chcel, očividne nestačil. Tuším dali tri kolá, čo vôbec nebolo potrebné, víťaz bol jasný po prvej sade slov. Dav skandoval iba dve písmená, konkrétne A a D. AD svoj voľný štýl ohodnotil ako „najhorší, aký kedy dal“, čo však na Štora stačilo s výraznou rezervou, „A ako anti, D proti diskofilu…“. Snáď už bude s rečami „o nás bez nás“ na chvíľu pokoj a závistlivý vietor fúkať prestane. Smutné bolo, že Štoro s príchodom ADho stratil všetko svoje publikum, niektorí ľudia len prestali kričať Štoro a začali AD, keďže si uvedomovali presilu rúk vo vzduchu vztýčených pre ADho. Ďalej sa battle uberal nesprávnym smerom, išlo už len a vykrikovanie si vecí cez majk, Mate dobre urobil, že battle predčasne ukončil.

Ľudia sa nebili len slovne. Zopár pritužených ľudí stretlo sebe rovných, čo vraj vyústilo v konflikt a niečie rozrazené obočie. Konflikty sa dajú vyriešiť aj z očí do očí bez násilia a presily kamarátov, dnes tomu bolo inak. Páni v uniformách prišli ako vždy po všetkom, takže ich Frogy poslal domov aj s posilami. Zvyšok večera sa už niesol vo viac-menej pokojnom duchu. Mateho ihlám najviac chutil Viki Haza, Hoody vsadil na klasiky, bez ktorých sa žúr nezaobíde.

Pekný príklad toho, ako sa na začiatku nedobre vyzerajúca párty môže zmeniť na celkom príjemnú žúrku. Pán majiteľ môže byť spokojný, na rozdiel od upratovačky, ktorá na hromadu skla na zemi určite nie je v klube štýlu Extasy zvyknutá…

Text: Gabo Fotky: Netrep

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *