Vladimír 518 – krst albumu IDIOT. Support by Vec & Škrupo, DJ Junior.


Vladimír Brož, známy aj ako Vladimir 518, člen kultovej skupiny PSH sa po rokoch čakania opät rozdohol potešiť svojich fanúšikov. Konkrétne novým albumom, ktorý nazval viac než poeticky – IDIOT. Ide o nasledovníka jeho debutu Gorila vs. Architekt z roku 2008.

No a ako slušnosť káže – k albumu sa patrí urobiť promo a riadne ho pokrstiť, nie?

Ako miesto krstu bol zvolený bratislavský klub MMC. Dobrá voľba? Zlá voľba? Mne osobne klub nevadil a aspoň si u mňa ako – tak napravil renomé (pamätáte koncert Xzibita?)

Po príchode do klubu ma čakalo milé prekvapenie – merch obchod. V ňom bolo možné okrem iného si zakúpiť aj album IDIOT na platni. Takto si to predstavujem na každej lepšej akcii. Fanúšik (i potencionálny nový) má takto možnosť zakúpiť si obľúbený nosič priamo na mieste a s trochou šťastia si ho aj dať podpísať  interpretom.

Približne o 21:30 sa klub naplnil do takej miery, že bolo možné začať. Úlohu predskokanov za chopili Vec a/k/a ten Veľký a Škrupo a/k/a ten Bradatý. A že vystúpenie mali dobré, o tom svedčilo množstvo ľudí v predných radoch s rukami (a pivami) nad hlavami.

Po priereze Veckovej tvorby, ktorá trvala približne hodinu sa na pódium nenápadne vkradol Mike Trafik s muzikantmi, čo znamenalo jediné – show večera sa nekompromisne blížila. Nasledovali mierne problémy so zvučením, no nič dramatické. To, kvôli čomu prišla väčšina ľudí – vypočuť si Idiota, ehm..teda Vladimíra a jeho nový album IDIOT sa pomaly blížilo.

Ja osobne som mal možnosť vidieť IDIOT show na tohtoročnom Hip Hop Kempe, no nevyužil som ju. A dobre som urobil! Mal som teda možnosť vychutnať si ju pekne v domácom prostredí a v plnej kráse. Musím uznať, že dobrý koncept Vladimírovi neuprieme. Svetlá, projekcia na pozadí, laser alá Star Wars, live bicie – bravó. K tomu pridaj Vladimíra v custom made 518 bunde, jeho skills, LA4 ako hypemana a či bolo dobre si dokážeš už asi odpovedať aj sám.

Ku koncu sa na pódiu stavil opäť Vec, tentokrát ako Krstný otec albumu. Rozmýšlal som, čím sa asi bude krstiť. Na moje upokojenie Vecko stavil na klasiku, buchol šampáňo, pokrstil album a poprial mu veľa zdaru. Týmto ukončil krst i koncert, ktorý pokračoval afterom v podaní DJ Juniora.

Album IDIOT na CD si môžete zakúpiť na artattackshop.sk. Sledujte tiež Hubertov rozhovor s ním.

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.