Urban Art Session vol.1 – Kultúra mestskej cyklistiky


Čerstvé Ovocie, n.o. už do radov kultúrnych podujatí prispelo nezanedbateľným počtom vojakov, vrátane napríklad obľúbených Urban Marketov. V nasledujúcich týždňoch budete asi častejšie počuť pojem Urban Art Session, avšak pokaždé v súvislosti s iným podujatím. Je to v poriadku, ide totiž o sériu štyroch akcií s edukačným charakterom, ktoré sa venujú mestskému umeniu, subkultúram a životu mladých ľudí. Hlavnou snahou pritom bude priblíženie „urban art“, čiže umenia vznikajúceho v meste a na sídlisku širšej verejnosti. Vedľajším zámerom je podnietiť mladých ľudí žijúcich v centrách miest a ich sídliskách ku kreatívnej tvorbe, sebarealizácii a vystríhať ich tak pred nástrahami mesta. Každá session bude tematicky zameraná, čím spontánne vznikne stretnutie autorov, umelcov a ich fanúšikov za účelom vzájomnej výmeny skúseností, postrehov, tvorby, zručností, prostredníctvom verejných diskusií, prednášok, interaktívnych workshopov, praktických ukážok, tréningov a živých performance.

Prvá časť sa uskutoční v spolupráci so Slowatch od 26.-29.septembra, kde sa budete môcť na výstave a workshope zoznámiť s kultúrou mestskej cyklistiky. Hoci u nás sa mestská cyklistika ako spôsob dopravy tiež už slušne rozvíja, stále sme vzdialení od bežnej európskej úrovne. Výhody bycikla sú pritom nepopierateľné –  na rozdiel od MHD šetrí čas i peniaze a v porovnaní s autom zas prospieva nášmu zdraviu. Jeho pohon je maximálne ekologický, čiže je priateľský najmä voči ovzdušiu, ktoré dýchame.

Na akcii sa zoznámite so zaujímavými faktami i osobnosťami z histórie cyklistiky a sami získate rady a tipy ako si vylepšiť svoje cyklistické renomé.

Program:
26. septembra / 19:00 – vernisáž výstavy: „Borci a ich mašiny“ + Beyuz, Emilee, Vili:am
29. septembra / 11:00 – workshop: „Ľudia, pre ktorých sa ich bicykel stal zásadnou súčasťou ich životov“

Miesto konania:
Slowatch – Mikulášska 31, Bratislava I, FB

Sledujte akciu aj na FB a na stránkach Čerstvé Ovocie, FB čerstvé ovocie

Projekt vznikol za podpory Ministerstva kultúry SR. Výstava je sprievodným podujatím BLAF – Bratislava Art Festivalu.

no images were found

 

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.