Laco Animo - Graffiti a Street Art umelec

Laco Animo – Graffiti a Street art umelec


Graffiti a Street art Partizánske

Laco Animo je Slovenský graffiti a street art umelec pochádzajúci z Partizánskeho. Mesto Partizánske má dlhoročnú tradíciu v obuvníctve a teda nie je divné, keď aj Laci študoval návrh a modelovanie obuvi. Učarovalo mu však maľovanie na steny so sprejom a tak išla obuv bokom.

Koncom 90 rokov 20. storočia mu grafity udrelo do očí a začal ho viac vnímať na svojich potulkách po Slovenských mestách. Sledoval prvé web stránky o graffiti a street arte na Slovensku ako ArtAttack.sk, Aerosolart.sk, Hip-hop.sk a iné. Sprejovému umeniu sa začal naplno venovať v roku 2001. Vo svojích graffiti začiatkoch používal rôzne mená-tagy, napokon však skončil pri mene Animo.

Prvé webové stránky som chodil checkovať do internetovej kaviarne 😀

Charaktery sú osobnejšie vyjadrenie

V priebehu rokov maľovania prešiel Laco Animo plynule od klasického graffiti písma (pieces) ku maľovaniu charakterov (postavičky, tváre a pod.). V dnešnej dobe sa venuje iba charakterom, občas však namaľuje na stenu aj nejaký piece 🙂

Proste mám pocit, že charaktery sú pre mňa osobnejším vyjadrením ako písmo

Laco Animo kreslí charaktery už od svojich umeleckých začiatkov

Po čase však postavičky kreslil viac a viac. Ako sám hovorí, sú pre neho osobnejším vyjadrením umelca ako graffiti maľby s písmom. Proti písmu však nič nemá: „graffiti písmo má svoje čaro a štýl“a zdôrazňuje že podľa neho, je graffiti subjektívna umelecká disiplína, niekomu sa páči to, druhému zas ono.

Rád maľujem s ľuďmi, čo mastia pieces 🙂


Zaujíma vás graffiti a street art?

Chcete si nechať namaľovať graffiti na zákazku? V tomto článku o tom píšeme viac.
Pozrite si miesto, kde sa v Bratislave môže legálne maľovať graffiti.
Ako vzniká graffiti maľba? Máme pre vás článok ako na to.
Zopár fotiek z graffiti jamu v Bratislave


Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.