Festival Comics Salon / IstroCON 2015

Festival Comics Salon / IstroCON 2015 Bratislava report


Fotky a report z festivalu Comics Salón / IstroCON 2015 Bratislava

Comics SALÓN 2015

Už dvanásty ročník medzinárodného festivalu Comics Salón / IstroCON je za nami. Počas svojho trojdňového trvania stihol festival ponúknuť ideálnu porciu programu a zábavy. Pre fanúšikov anime, komixu, mangy, počítačových hier a japonskej kultúry, pripravil v Bratislave Comics Salón / IstroCON 2015 silný program. Boli sme sa tam pozrieť aj my a jednoznačne odporúčame návštevu ročníku 2016.


Aj keď sa nám podarilo absolvovať len jeden deň z vyššie spomínaních troch, bol to práve ten sobotňajši, ktorý sa už od počiatku festivalu považuje za najviac nadupaný. Nebolo tomu inak ani tento rok!

Pozri aj článok s tlačovou správou Comic Salón 2015

Súťaž cosplay na Comics Salóne

Už z diaľky bolo vidieť húfy ľudí pred ružinovským domom kultúry, ktorý vonku občerstvovali a vetrali. Niektorí si navzájom predvádzali, hodnotili a upravovali svoje kostými, ktoré si pre toto podujatie špeciálne pripravili. V súťaži Cosplay sa súťažiaci prezliekajú do svojích obľúbených postáv, či už z anime, manga, počítačových hier alebo iného fantasy sveta. Porota následne za pomoci publika vyberá víťaza, ktorý bude mať šancu reprezentovať Slovensko na EUROCOSPLAY. Jednoznačne to tento rok vyhral kostým megalománskych rozmerov, ktorý reprezentoval bojovníka Chaosu zo sveta Warhammeru.

Výber fotiek z Cosplay súťaže na Comics Salón / IstroCON 2015


Pozri celú fotogalériu:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10153629526086499.1073741869.361523356498&type=3

Boli aj „arkádové hracie mašinky“

Pri vstupe do samotnej budovy DK Ružinov, nás ihneď zaujali oldskúlove arkádové hracie mašinky., Tieto obsahovali najväčšie klasiky zo sveta hier a preto boli aj náležito plne využívané, a to nonstop! Ďalej za nimi bolo umiestnené väčšie plátno, ktoré poslúžilo tím, ktorí sa nezmestili do veľkej sály. Premietal sa na ňom hlavný program a tým pádom ho mohli vidieť aj ľudia, ktorí práve boli na poschodí v čajovni alebo si nostalgicky spomínali pri starých Nintendo hrách. Spoločenské a kartové hry ste mohli hrať v oddelení nazvanom „ihrisko“.

Prednášky a workshopy zo sveta Fantasy

Koho zaujímajú rôzne prednášky a workshopy o sci-fi alebo zo sveta fantasy,  ten si prišiel na svoje. Milovníci počítačových hier si vychutnali turnaje v obľúbených online hrách ako sú DOTA 2, Hearthstone alebo League of Legends. My sme sa zabavili na najnovších hrách v PLAYSTATION kútiku, kde sa o odbornejší výklad ku hrám starali milé hostesky 🙂

Fotky Comics Salón – medzinárodný festival comicsu, anime a hier

WWW.OTAKU.SK
Photo : Viliam Turian Photo
Support : Lia Silmarwen & František Juriš

#Anime #Manga #Cosplay #OtakuSK…

Posted by Comics Salón – medzinárodný festival comicsu, anime a hier on 18. september 2015

Na Comics salóne musia byť aj komixy

Samozrejme, aký by to bol Comics salón bez poriadnych komixov. Človek si mohol prelistovať a kúpiť komixy vo viacerých stánkoch, o výber rozhodne nebola núdza. Medzi moje najobľúbenejšie tituly už dlhé roky patria komixy TransmetropolitanLobo. Nájdu sa tam aj také kúsky o ktorých som nikdy nepočul. O to viac ma potešili, keď som mal možnosť v nich listovať.

Tombola a večerný film na Comics Salóne

Neodlúčiteľnou súčasťou sú rôzne stánky s figúrkami, knihami a ďalšími predmetmi spojenými so svetom komixových hrdinov, sci-fi, fantasy a anime. V tomto má už klasicky dominantné postavenie BRLOH, ktorý venoval do tomboly rôzne ceny. Tombola je príjemným aj veselým spestrením pred očakávaným večerným filmom. Tým bol v sobotu HOBIT 3. Neprišlo si ho pozrieť veľa ludí, tí čo však prišli, boli po chvílke premietania milo-nemilo prekvapený.

Organizátorom sa podarilo menšie faux pas. Namiesto DVD s filmom Hobit 3, pustili nechtiac druhú časť tejto trilógie. Uvedomili si to až v polovičke filmu, keď už nikto v kinosále nechcel aby to vymenili – okrem mňa 😛 Aj to patrí ku Comics saloňáckej atmosfére, ktorá je vždy uvoľnená, veselá a častokrát prinesie aj nové a neočakávané zážitky.

Už teraz sa tešíme na ďalšie pokračovanie ročníku 2016 🙂

Sleduj Comics Salón a IstroCON Bratislava

www.comics-salon.sk / www.istrocon.sk
https://www.facebook.com/comicssalon
https://www.facebook.com/istrocon

Foto: https://www.facebook.com/comicssalon, ArtAttack.sk


Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.