Ako vzniká graffiti maľba

Ako vzniká graffiti maľba by Keys


Ako vzniká graffiti maľba? Vznik samotnej graffiti maľby závisí od autora. Každý autor má svoj štýl a je teda unikátny.

Postupy sa rôznia, ja však začínam od skeču (náčrtu graffiti), väčšinou na papier. Dôkladná príprava je polovica úspechu 🙂

Skeč-koncept maľby následne prenesiem na stenu. Koncept nemusí byť do detailu rovnaký. Po naskečovaní graffiti, začnem s výplňou. To znamená, že svoj náčrtok vyfarbím.
Na vyfarbenie (fill in) môžeme použiť rôzne techniky a parádičky. Guličky, pásiky, hviezdičky a pod, je to iba na vás. Fantázii sa medze nekladú, avšak podľa mňa, menej je viac 😉 Na graffiti maľby používam spreje 🙂 avšak je bežné, že sa kombinujú spreje s exteriérovou latexovou farbou. Potom príde na rad obťah (hlavný outline), ktorý určí tvar písmen a opticky dodá 3D – tretí rozmer maľbe. Následuje lesk (highlight) naprídklad bielou farbou, ktorý dodá maľbe „pocit“ lesku. Akože sa na ňom odráža svetlo 😀 Záverom som použil modrú farbu na outline (second outline), čím som akoby „vyrezal“ celé graffiti z pozadia steny. ..a tadááá, hotovo!

Samozrejme, toto je môj postup graffiti maľovania. Postupov a štýlov v graffiti a street art-e je veľa. Môj spôsob nie je jediný a každý by to mal robiť podľa seba. Môžete však môj postup a štýl okopírovať 😎

-Keys-


PS1:
Ďakujem Rooftop Shop za spreje Flame na túto ukážku.
PS2: Chcete maľovať? Tu v Bratislave sa to dá bez postihu.

Graffiti od Keysa:

Viac graffiti a návodov od Keysa si môžete prezrieť v článkoch: výber mojich graffiti piecov: Graffiti writer Keys a jeho výber archívnych fotiek, Ako nakresliť graffiti sketch: Blackbook sketching by Keys alebo veeeľmi starý článok ako nakresliť sketch z roku 2002: Zaujíma vás ako vzniká farebný skeč?.


Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.