goodas crew uprising

Dancehall tanečky na Uprisingu 2015


Na reggae festivale by bolo asi viac ako nemožné vyhnúť sa akémukoľvek tancu. Organizátori Uprisingu 2015 nezabudli ani na priaznivcov tohto športu. Či už sa budete radšej len kochať pohľadom alebo sa aj priamo zapojíte, je len na vás. Atmosféra bude zaručene viac ako vhodná.

Zo susedného Maďarska dorazí partia dievčat, ktoré si hovoria Goodas Crew. Na domácej pôde sú známe workshopovými vystúpeniami a organizujú aj mnohé tanečné mítingy a cvičenia. Ich vášňou je dancehall a twerk a snažia sa ju ozaj poctivo šíriť. Že sa im to darí dokazujú vždy plné telocvične dievčat tancujúcich pod ich vedením. Na Uprisingu vystúpia počas show budapeštianskeho speváka G Rasa s jeho Riddim Colony Soundom.

Badd Fayah je domáce zoskupenie dievčat, na ktoré môžete byť právom hrdí jak pri hokeji. Sú totiž prvé Slovenky, ktoré účinkovali v klipe jamajskej produkcie. Práve z Jamajky sa totiž nedávno vrátili a že tam nazbierali množstvo skúseností vám ukážu na festivale Uprising hneď na dva krát. Najprv v rámci hodinového workshopu a následne na Main Stage ako predskokanky jedného z headlinerov večera, karibského Cham.

Kto navštevuje Uprising pravidelne, určite už zachytil známy workshop od Aron Mitu. Choreografka, lektorka dancehall-u, reggae, r´n´b, afrohouse a riddim dance, jej autorského tanečného štýlu. Spolu so svojou Lil Mitu Crew sa predstaví tiež na Main Stage, nájdete ich tam hodinu pred vystúpením Onyx.

Takže vidíme sa na Uprising reggae festivale 2015? Sledujte web Uprising.sk alebo FB event Uprising, kde nájdete program aj informácie o lístkoch.

uprising festival

uprising reggae festival 2015

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.