4elementy – relácia, ktorej išlo o skutočnú podporu slovenského hip-hopu


V novembri 2005 odštartovala svoju púť vtedy nová hip hopová relácia „4 elementy“, vysielaná v IRŠ TLIS, čo je internátne rozhlasové štúdio, ktoré vysiela aj cez internet. Rádio ako celok hrá prevažne alternatívnu hudbu a dovtedy nemalo nikoho, kto by sa hip hopu podrobnejšie venoval. Zo sloganu relácie (viď nadpis) vyplývala obsahová aj hudobná zložka – slovenský hip-hop. Podiel hranosti domácej produkcie bol skoro 100percentný, až na priania hostí …

Hlavnou filozofiou relácie bolo vyhľadávať a prezentovať mladé talenty, ktoré majú vysokú perspektívu obohatiť budúci stav scény. Okrem toho boli záberom aj alternatívne riešenia slovenského hip-hopu. Názov relácie navádzal na dialóg naprieč každým z elementov hip-hopu, ktoré už dávno presahujú tradičný počet 4: rap, djing, graffiti, break, ale aj beatbox a vedomosti. Team 4elementov tvorili okrem iných aj dve nám blízke osoby – Idaina (dnes redaktorka ArtAttack.sk) a Zet.U.Zet.A (mc, redaktorka hip-hop.sk).

Časom program expandoval do Čiech, kde spolupracoval s Rádiom Spin. V máji roku 2008 však navždy ukončil svoju púť … nech odpočíva v pokoji. Ďakujeme autorom za prínos.

Ak máte chuť pripomenúť si názory ľudí ako: AMO, Turbo Boost, Lyrik, Torula, SEdláci, Danosť, Daor, Grimaso, Gebod, Kam?čo?, Decko, Rišo zo Žužulety, Opak, Strapo, Invázia, Drvivá menšina, Rendezska-SK, Bio, Yanko Kráľ, Johnny a Mel, DJ Metys, ADK, Old School Brothers, Momo, Škrupo, Godot, 2H+, Masif, Dramatikz, Vendetta, Dj Tager … a mnoho ďalších, nech sa páči.

Archív záznamov všetkých relácií 4elementy bol dlhú dobu na stiahnutie na ArtAttack.sk. Z kapacitných dôvodov však boli tieto MP3 zrušené. www.artattack.sk/4elementy ZRUŠENÉ

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.