Nike Sneaker Projection Mapping / Lunchmeat Festival


Vizuálne projekcie na teniskách Nike Sneakers

Pred časom sa v Prahe konal ďalší ročník Lunchmeat Festivalu, medzinárodnej prehliadky elektronickej hudby, vizuálneho umenia a nových médií, ktorý sa usiluje o prepojenie obrazu a zvuku do organickej jednoty. Ako obvykle nebola núdza o veľmi aktuálne mená, avšak ja by som vám rád predstavil súčasť programu, ktorú je možné označiť za unikátnu. Jednalo sa o projekt Nike Sneaker Projection Mapping, do ktorého sa zapojili štyria českí „vizualisti“. Konkrétne to boli:

VJ Kolouch – jeden z najlepších českých VJ-ov, tiež ilustrátor a animátor, robil grafiku pre CD Kačica s hlavou tigra (c) ArtAttack 2007
Honza Šíma – zakladateľ Maculy, crew ktorá robila mapping na Pražský Orloj Andrej Boleslavský – človek, ktorý programuje generatívne animácie reagujúce napr. na zvuk, robí prednášky po celom svete David Možný – 3D animátor, vyhral rôzne svetové ceny, dostal tiež označenie „český guru animácie“, jediný Čech, ktorý sa dostal do projektu onedotzero

Ako ste si mohli prečítať, všetci patria medzi kvality vo svojom obore a sú uznávaní aj mimo jeho rámec. Užite si fotky a videá z toho, čo sa v Prahe aj vďaka projektorom Acer K11 dialo.


Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.