HIP HOP KEMP 2008


Je najväčším hiphopovým festivalom v strednej Európe, návštevnosť okolo 20 tisíc ľudí, 3 dni plné hip hopu, množstvo interpretov…to je zopár frekventovaných pozitív a prívlastkov spájajúcich sa s týmto festivalom. Siedmy ročník poznamenalo počasie a nešťastné zmeny v programe.

Line-up plný známych i menej známych interpretov sľuboval veľké hudobné šialenstvo. Pozitívam hrali do karát aj novinky ako U.N.I.T.Y. b- girl stage alebo viacej priestoru pre alternatívnejšie projekty a hudobné žánre. Ďalším príjemným prekvapením bola snaha organizátorov vylepšiť technické a vizuálne vybavenie hangárov a hlavného stage-u. Menej pozitívne pôsobili organizačné zmeny programov a nedostatok sociálnych zariadení v celom festival parku. Prvé spomenuté sa stáva často a dá sa stráviť pomerne ľahko, horšie je to s problémom druhým a to nedostatok a zlý stav už spomínaných zariadení. Možno by stačilo trochu viacej ohľaduplnosti zo strany návštevníkov. Uľahčíme tým pobyt sebe i ostatným a umožníme kompetentným investovať viacej úsilia do hygieny.

Pre mnohých bolo vrchol tohtoročného kempu vystúpenie americkej kapely The Roots. Ich hudobnej a ešte raz hudobnej show nebolo čo vytknúť. Či už patríte medzi skalných fanúšikov alebo ste si ich prišli len obzrieť nedalo sa nevšimnúť si ich profesionalitu a energiu, s akou odohrali svoj približne hodinový koncert. Kvalitných vystúpení bolo samozrejme viacej. Piatkový komorný Wax Tailor, charizmatický O.S.T.R., viacpočetný Turntable Jazz Live a švédsky Looptroop Rockers, ktorých bohužiaľ poznačila nepriazeň počasia.

Druhý festivalý deň ponúkol taktiež množstvo dobrého a kvalitného. Za zmienku stoji Brother Ali spoločne s Atmosphere, ktorí nakoniec veľmi solídne zastúpili pozíciu hlavného headlinera večera. Príjemná náplasť za zrušenie Pharoahe Monch-a. Slovensko si každoročne nájde svoje miesto a nebolo tomu inak ani teraz, Moja Reč + Komplot, Zverina, Vec, Sedláci, Strapo…..sme hrdí na to, čo máme.

Festival s atmosférou máme radi. Radi sa sem vraciame, podaktorí pravidelne od samotného začiatku jeho histórie. Má pre nás špecifickú hodnotu. Sú to ľudia, zábava, oddych, no predovšetkým je to hudba, čo nás núti vracať sa späť. A preto see ya next year Hip Hop Kemp …

Fotky: Smoet Text: Khykha

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *