DEDINKY


Že tento report nemá nič spoločné s urban tématikou? (Hell ou Nabok ou) Omyl. Už nadpis hovorí sám za seba. Dedinky ako názov obce sú jasnou symbolikou mesta, stavby, architektúry, parafrázou na mestskú kultúru a rôzne subkultúry. Nehovoriac o tom, že sa 15-17.8. zúčastnili ekskluzívneho poznávacieho výletu členovia redakcií troch „urban“ online magazínov (Burner, 90bpm, ArtAttack). Slovensko je krásna krajina, kto tvrdí opak nech si pripíše mínusový bod.

Otupenie „urbánnym“, uponáhlaným, konzumným životom je už v každom z nás zakorenené tak hlboko, že je niekedy potrebné riskovať strastiplnú cestu naprieč džunglou obcí Bujakovo, Filipovo, Gašparovo, Braväcovo, Telgárt … aby sa človák z ničoho nič ocitol na križovatke ciest Dedinky – Mlynky. Kým sa však dostane do vytúženého cieľa je nutné pribaliť so sebou šikovného vodiča pripraveného na jazdu medzi čierne bránky ejkejej predajcov všetkého čo sa v lese dá nájsť.

Keď už sme pri tej čiernej farbe nedá mi nespomenúť si na vylievanie moku za všetkých padlých hrdinov (Michal Dočolomanský, Július Satinský, Jaro Filip, James Yancey, Isaac Hayes, James Brown, Bernie Mac, Big L, Big Pun, Pimp C, Ján Pavol 2 …), ktoré sme aplikovali v rámci kolektívu a utužovania dobrých vzťahov v priebehu prvej noci na grill (trill) party u „pana domácího“. Nech odpočívajú v pokoji. Útočniskom pre jednotlivcov i skupiny bol po ugrilovaní všetkého a všetkých „klub“ u Pelého, kde náš crewman Rybo pozýval lokál niggaz na baraní džús.

Ak sa niekomu (ani po dočítaní sa až sem) nezdá, že je report dosť urbánny pre tento a iné weby, nech si užije nasledujúcu vetu. Obec Dedinky (a teda aj my) zažila v čase našej návštevy historicky prvú hip hop párty. V „klube“ u Radíka do tanca (okolo tyče) zahrali mladí dji z Rožňavy. Záverom už iba DOUBLE Ď – Ďakujeme Dedinky.

Komu sa nepáči nech mi napíše …

Text, Fotky: Gabo Zelenaj a jeho ľudia

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *