Ako išla hudba na vandrovku


Od prvého momentu vydávania hudby digitálne sa dostavila aj potreba distribuovať ju cez „worldwide“ kanály. iTunes, Spotify, Deezer, Google Play, Youtube, Bandcamp, Soundcloud dnes predstavujú pre muzikantov akýsi štandard. Anglická, španielska a predovšetkým japonská mutácia Amazonu je už „iba“ kozmetickým (ego) doplnkom.

Stratasoul s jeho debutovým albumom Luvly Isles bol pre vydavateľstvo ajlávmjuzik míľnikom a testovacím pilotom. Nasledoval ho Jimmy Pé inštrumentálnou verziou svojho EP so záhadným názvom TZAES. Montáž od Biomata išla do sveta de facto už ako samozrejmosť. Taktiež novinky Fat Kit, Krok Spet, Eremen & Petijee…

Koncept je jednoduchý. V ponuke sú tri rôzne úrovne, z ktorých si dokáže vybrať každý: zadarmo, určiť si vlastnú cenu, priama platba. Podpora interpretov, ale aj samotného hudobného vydavateľstva je na mieste. Za dobré veci sa predsa platí.

Na stránke ajlavmjuzik.com sú albumy k voľnému stiahnutiu, cez bandcamp si môže jednotlivec určiť vlastnú cenu. Zámerne je daná možnosť bez limitu. Ak zadáte sumu 0€, sťahujete si konkrétny release zdarma. Aktuálne pridávame postupne albumy aj na Youtube kanál. Existuje dosť z vás, ktorí preferujete prehrávanie hudby cez video platformu.

Každému, kto je ochotný zaplatiť za nosič v digitálnej podobe, ĎAKUJEME.

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.