TOTO JE HIP HOP NA HODOKVASE


Víkend v znamení festivalu

Boli dva, jeden žánrovo monotématický, druhý rôznorodý. Každý mal svoje lákadlá, kvôli ktorým sa oplatilo vyraziť. Festival Hodokvas nie je na domácej letnej scéne žiadnym nováčikom. A dal nám to pocítiť. Organizácia, atmosféra pravého festivalu, schopnosť rovnať sa zahraničným bratom. Hlavný chod piatkového večera Sex Pistols, delikatesa soboty Cypress Hill. Neďaleko Piešťan sa zabávala iná tisícka ľudí. Festival TOTO JE HIP-HOP má za sebou jeden úspešný ročník (nepočítame ten „nultý“), ktorý odštartoval jeho sľubnú kariéru. Opäť priniesol to najlepšie z českej a slovenskej hip-hop scény. Či sa mu to podarilo aj v prípade headlinerov čítajte ďalej …

Piatok

Štartovací deň oboch spomínaných. Raper Fat Joe mal byť piatkovým vyvrcholením festivalu Toto Je Hip-Hop. Preto sa naša redakcia vybrala pozrieť sa čo dokáže a podporiť tento festival svojou účasťou. Počas dňa sa na pódiu vystriedali notoricky známe tváre SK a CZ hip-hop-u, spomenieme mimo iné napr. Veca, Lúzra, alebo PSH. Po polnoci však nastúpila Amerika. Joey Crack osobne. Jeho vystúpenie zanechalo veľmi rozpačité dojmy. Pre mňa to bol klasický priemer, nesklame, ale ani neohúri. V zápisníku odškrtnuté – videla som :).

Sobota

Cypress Hill sú skupinou, ktorú je nemožné nepoznať, nemilovať a už určite nie ignorovať ich koncert na Slovensku. Bolo všetko. Legendárne hity, atmosféra, super ľudia, kvalitný festivalový zážitok. Po tomto koncerte sa sklamanie z piatku vytratilo. Cypress Hill nezanechal iba poznámku – videla som. Ostali spomienky … na Cypress, na Hodokvas 2008. Na Hornej Strede bolo pre mňa jednoznačne vrcholom soboty vystúpenie Tiny & United Flavours. Či bol lepší ten alebo onen? Každý mal pre aj proti, je len na chuti konzumenta, čo si vyberie. Je na mieste poďakovať aj organizátorom. Tým, čo robia plnia hudobné sny mnohým z nás. Tešíme sa na ďalší ročník… vás oboch.

Text: Khykha, Fotky: AchbergerdicK

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *