Mc, ktorého už nejeden konzument označil vďaka jeho štýlu za slovenského Eminema


Porozprávaj nám niečo o svojom tracku na kompilácii. Prečo Centrum 2?

Je to vlastne o tom, ako som prišiel zo Spišskej do Bratislavy. Začal som spoznávať nových ľudí, zažívať nové veci. Je to opis toho ako som žil zo začiatku a ako to teraz pokračuje. Na mojom prvom „akožealbume“ sa nachádza track „Centrum“ a toto je jednoducho druhé pokračovcanie.

Ako si si vybral svoje meno Vrabec?

Pozri sa na mňa, ako vyzerám….hehe a okrem toho som nechcel byť taký štýlový, napr. Džony ef kej, alebo Di aj dží. Vrabec je také malé nevinné zvieratko, rýdzo Slovenské a je všade.

Aké boli tvoje začiatky, prvý kontakt s rapom?

Ja som prišiel za sestrou do Bratislavy a videl som plagát na Podzemie. Zašiel som tam a vtedy som si povedal, že chcem rapovať. To bolo asi začiatkom roku 2001. Vrátil som sa napäť do Spišskej a dal som si jeden rok, na to aby som stál na pódiu. Lenže doma bolo veľa problémov, tam to nie je ako v Bratislave, nemali sme z čoho čerpať, nemali sme vôbec nejaké možnosti. Nakoniec sa mi to podarilo. Prvý krát, keď som tam vystúpil, mal som divný pocit, nevedel som aké budú ohlasy, ale nakoniec som bol sám prekvapený, keď mi povedali, že sa to ľuďom páčilo.

Niečo o Hip-hope v Spišskej novej Vsi…

Málo ľudí vie že máme v Spišskej dvojnásobných majstrov sveta v Hip-hope (v tanci pozn.red.). Ale nakoľko sme na Slovensku a príliš sa im nedarilo, tak odišli do Prahy, kde sa im darí oveľa viac. Čo sa rapu týka, tak som začal rapovať ja, potom začali tiež BDS, Voda a ešte veľa iných, ale tiež je to také ako tu v Bratislave, veľa sa toho neurobí, radšej sa zahúli. Jedine ja a BDS sme sa vydali dopredu čo sa rapu týka.

Niektorí ľudia vravia, že máš rýchly raping a flow ako Eminem. Inšpiroval si sa, alebo ti to padlo do huby samé?

Môže byť, že mám podobný flow ako Eminem, nie je to však naschvál. Ja mám vysoký, tenký hlas a rýchlo rapujem preto, lebo v Spišskej sa rychlejšie artikuluje ako tu v Bratislave, zdá sa mi, že tu ľudia hovoria pomaľšie a slová sa viac naťahujú. Čo sa inšpirácie týka, ako som už povedal v Spišskej sme nemali veľa možností z čoho čerpať.

Aké máš plány do budúcnosti?

Chcem robiť veľa nových vecí, ale všetko záleží od peniazov. Chcel by som vydať nový album. Aby bol dobrý a aby všetky veci neboli o tom istom, aby boli aj smutné aj veselé. Ďalej by som chcel dať dokopy tanečnú školu. Baby už máme, ale bude treba zohnať ešte nejakých chalaňov, takže uvidíme.

Na záver môžeš povedať niečo, čo ťa teší, alebo naopak štve…

No niečo by bolo. Fikus o mne rozhlasuje rôzne veci, neviem čo proti mne má. Chcel by som odkázať všetkým ľuďom, nech nedávajú na reči iných. Najprv nech ma spoznajú a až potom nech ma súdia!!!

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *