Turecký Med chutí aktuálne aj po 5 rokoch a bez extra prísad


Gulos je raper z Malaciek. Túto informáciu považujem za to najdôležitejšie čo musíme napísať o tejto záhoráckej „nekontrolovanej“ strele. Mesto ho totiž formovalo od mladosti a zohralo tak nepriamo významnú úlohu v histórii slovenského rapu. V časoch, keď v televízii Tvoja matka sledovala večer čo večer reláciu cvičme v rytme, on už diktoval v hantírke prazvláštnej.

Slovenské záhorie malo vždy svoj silný dialekt. Práve ten sa stal prvým výrazom Gulosa Potroka aj jeho nasledovníkov. Prudký prejav ale aj do špiku trefné texty a pravdy z jeho úst. Humor i nadsázka, ale aj obrazotvornosť a kritika lokálnej scény.

Za rytmiku a presnosť si vyslúžil obdiv od českého „kráľa temnoty“ menom Side9000. Doplnil sólo albumy viacerých parťákov z domovskej TM rekorc. Gulosov flow ukážkovo uzavrel aj mixtape Kačica s hlavou tigra od dvojice Karaoke Tundra a Dj Spinhandz, ktorý sme v roku 2007 vydali v podobe CD.

V roku 2006 vyšiel Gulosovi zatiaľ posledný album Záhorácka strela. Už dva roky na to bol pripravený materiál pod názvom Turecký Med. „Mal som napísaných 20 nových skladieb, ale zvíťazila moja pracovná vyťaženosť a lenivosť. Tiež som staval rodinné hniezdo. Išlo o skladby, ktoré vznikli počas mojich pracovných pobytov v Turecku.“

Album bohužiaľ nebol nikdy úplne dokončený. Po rokoch skončil bez finálnych zvukových úprav a viacerých „dohodnutých“ spoluprác. Radi by sme na neho upozornili, pretože je priam nadčasový. Hudba funguje a Gulos prekvapuje. Okrem toho je voľne šírený internetom bez veľkých okolkov a bola by škoda aby ste ho prehliadli. Gulosek sľubuje, že zvuk postupne doladí a bude jednotlivé skladby púšťať von, ale špinavosť nestratia. Nech sa páči, ochutnajte Turecký med od Gulosa, prípadne si posvieťte aj na staršie veci soundcloud.com/daniel-gular.

„Snažím sa skrotiť MPC a všetky beaty chcem zahrať bez skladania práve na mpc-čku. Začal som uverejňovať „live on mpc“. Jednoducho chcem na tých videách zaznamenať pokrok, snáď k nejakému dôjde a keď to zvládnem tak nahrám album. Baví ma robiť hudbu a bolo by neprirodzené to všetko v sebe tlačiť.“

Ako bonus sme si záverom neodpustili názornú ukážku pre tých z vás, ktorí by si počúvanie Gulosovej tvorby chceli spríjemniť výrobou domácej lakocinky. Dobrú chuť …

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.