StreeTT session


V sobotu 18.6.2011 sa v Trnave uskutočnil prvý ročník akcie s názvom StreeTT session, ktorú organizovalo mesto Trnava v spolupráci s neziskovou organizáciou Bronco.sk. V snahe dať možnosť mladým ľuďom realizovať svoje vízie a nápady, prezentovať svoju tvorbu, či schopnosti v netradičných športoch. Akcia bola pestrá, každý si mohol nájsť to svoje, či už fanúšikovia „street“ športov, alebo mamičky s deťmi. Stačilo prísť do mestského amfiteátra v Trnave.

Súťažilo sa na BMX v kategóriach flatland (je štýl jazdy na BMX, ktorý je predvádzaný na hladkých rovných povrchoch. Talent je posudzovaný na základe schopnosti udržiavať koordináciu a rovnováhu pri predvádzaní množstva náročných a elegantných pohybov) a street (technické triky v podobe skokov na rampách, „grindoch“ po zábradliach a múrikoch na bicykloch BMX). Streetu sa zúčastnilo 46 jazdcov, flatlandu „iba“ 18 a takto sa umiestnili:

Flatland
1. Martin Dražil (Praha)
2. Michal Dufek (Praha)
3. Richard Reichel (Topoľčany)

Street
1.Tomáš Fraštia (Stará Turá)
2. Ľudovít Tóth (Piešťany)
3. Tomáš Hečko (Smolenice)

Prebiehala tiež výstava fotografií Trnavský fotopark, ktorú organizuje už druhý rok v mestskom amfiteátri trnavský Fotoklub IRIS. Registrovaných účastníkov bolo 55, tých mohli návštevníci hodnotiť fotobodmi a zároveň ich hodnotila odborná porota v zložení: Pavel Pecha, Elena Ursínyová, Blažej Vittek.

Kategória hlasovania návštevníkov
1. Ema Lančaričová, Trnava
2. Lucia Undesserová, Horné Saliby
3. Peter Lančarič, Trnava

Kategória hlasovania odbornej poroty
1. Miroslav Kormoš, Prievidza
2. Radovan Mišík, Bratislava
3. Jana Sedláková, Bratislava

Cena Fotoklubu IRIS: Roman Hajnala, Bratislava

Boli pripravené aj workshopy o fotografovaní (emphotography.eu), škola skateboardingu (OZ Street sports Trnava), Yo Yo exhibícia (Slovak yoyo power), divadlo Agapé pripravilo pre deti dve predstavenia (Dobrodružstvá kapitána Kotvičku, O pyšnej Margarétke), takisto sa mohli vyblázniť na pripravenej trampolíne. Premietali sa dokumentárne filmy s tématikou cyklistiky (Automat, Tokyo to Osaka) a autorská tvorba Martiny Slovákovej. Svoje bicykle a doplnky prišiel predstaviť rodiaci sa obchod Modrofúz, s ktorým ste sa mohli poradiť a aj vyskúšať-previesť sa na ich bicykloch. Na vonkajšej stene amfiteátra boli pripevnené drevené panely, kde sa maľovali graffiti a street-art (napr. Point3).

Celý deň nás hudobne sprevádzali Dj Smeyo a DJ Whiteass za gramcami a akcia vyvrcholila koncertami skupín Fuera Fondo a Puding pani Elvisovej. Počasie celý deň prialo aj keď na záver trochu popršalo, čo samozrejme nikoho neodradilo a myslím, že každí kto prišiel v sobotu do amfiteátra v Trnave neľutoval a užil si deň ako ja. Vidíme sa o rok na druhom ročníku StreeTT session. Na záver pripájam video z produkcie pome.sk a fotky by Peter Sit & Peter Lančarič (Gelko production).

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.