Album skupiny DMS – Čo sa stalo ?!


DMS – Čo sa stalo ?! album 2011

Skupina DMS aka bratislavské trio Dame, Monsignor Separ a Smart, prichádza so svojim debutovým albumom „Čo sa stalo?!“. Album vychádza pod ich domovským labelom Gramo Rokkaz a nájdete na ňom 16 zvukových stôp bez zbytočných skitov, intier a outier. Len poctivý rap. Album sa nahrával v štúdiách BMT a Anapol, pod prísnym dohľadom Separa, G-Boda a Danosťa. Posledný menovaný sa v poslednom menovanom štúdiu (teda Danosť v Anapole) postaral aj o finálny zvuk.

Ako hostia sa okrem samozrejmej kompletnej zostavy Gramo Rokkaz na albume objavujú zásadné mená slovenskej scény – Čistychov, DNA a Momo. V už známom videosingli hosťuje aj undergrondová ikona z Bostonu – Termanology. Vokálmi album spestrili Mona a Beri. Hudby na album okrem Smarta a Dameho dodali aj ďalší jazdci stajne Gramo Rokkaz – Analytik, Deryck a dokonca DJ Metys, ktorý má spolu s DJom Mikom na albume aj skreče. Medzi autormi hudby sa objavuje aj mladý talent Palio. Fotky nafotil Henrik Filo (fotil aj fotky k albumu „Utečenec“ od Decka), grafiku mal na starosti Dano Dekan.

Album „Čo sa stalo?!“ nenájdete v bežnej distribučnej sieti. Jedno z miest, kde si ho môžeš objednať je aj náš ArtAttack Shop

Tracklist:
01. Cítim vás (rap: Separ, Dame / produkcia: Analytik / skreče: DJ Metys)
02. Máme čo povedať (rap: Dame, Decko, Tono S, Separ, Danosť, Rebel / produkcia: Smart / skreče: DJ Miko)
03. Vec zvyku (rap: Separ, Danosť, Dame / produkcia: Smart)
04. Kým máš čas (rap: Dame, Separ / produkcia: Deryck)
05. Milión (rap: Dame, DNA, Separ / produkcia: Smart / skreče: DJ Metys)
06. Odkaz (rap: Separ, Dame, Tono S / produkcia: Smart)
07. Treba sa zliať (rap: Separ, Dame / produkcia: Analytik)
08. Šetko jak má byť (rap: Dame, Separ / spev: Mona / produkcia: Smart)
09. Chrbtom (rap: Separ, Čistychov, Dame / produkcia: Smart, Palio / skreče: DJ Metys)
10. Ružové brýle (rap: Separ, Dame / produkcia: Deryck)
11. Žijem svoj sen (rap: Termanology, Separ, Dame / produkcia: Smart / skreče: DJ Metys)
12. Pretvárka (rap: Dame, Momo, Separ / produkcia: Dame)
13. Z rodiny (rap: Separ, Dame / produkcia: DJ Metys)
14. Poslanie (rap: Dame / spev: Monika Zázrivcová / produkcia: Smart)
15. Vata (rap: Separ / spev: Beri / produkcia: DJ Metys)
16. Čo sa stalo?! (rap: Separ, Dame / produkcia: Smart, Palio)

Pozri si fotky z natáčania klipu DMS + Termanology – Žijem si svoj sen


Ako to už býva, vyskytli sa okolnosti, ktoré prispeli k zdržaniu nahrávania celého nosiča, tentokrát ich však bolo aj na schopnosti GR teamu naozaj veľa. Dnešným dňom sú však problémy vyriešené a prekážky odstránené, CD od skupiny DMS odchádza konečne do výroby. A to znamená aj ďalšiu vec – kedže máme všetky údaje o tomto release pokope, môžeme vám ponúknuť prvú várku informácií.

Na úvod však veľmi stručná história pre tých, ktorí náhodou netušia, že kto to tá DMS vlasne je: Dame a Separ založili svoju prvú skupinu niekedy v roku 2001. Po niekoľkých rokoch vyplnených koncertovaním zo skupiny odchádza ich vtedajší DJ, naopak ku skupine sa pridáva Smart ako dvorný producent. V roku 2008 vypúšťajú svoj demo-release Teraz už naozaj, o rok neskôr sa stávajú členmi vydavateľstva Gramo Rokkaz. No a ďalej by ste to už mali poznať…

K novinkám: Za prvé, prvý dlhohrajúci nosič chalanov ponesie názov Čo sa stalo?! Dokopy bude obsahovať 16 plnohodnotných a tématicky pestrých skladieb – žiadne intro, outro a podobné nezmysly. Jediným trackom z albumu, ktorý ste už mohli počuť, je pilotný singel (a zároveň prvý videokip k albumu) Žijem svoj sen s hosťujúcim Termanologym. Touto poznámkou o featuringu sme plynule prešli aj k za druhé – k hosťom. Jediného zahraničného už poznáte z videa, tých najpodstatnejších domácich odhaľujeme teraz. Takžee – okrem zvyšných členov Gramo Rokkaz teamu (Danosť, Tono S, Decko a Rebel) ide aj o mená ako Čistychov, DNA, alebo Momo. Za tretie – hudby a skreče. O „bubny“ sa postarala skoro kompletná zostava beatmakerov labelu GR – väčšinu mal ako člen DMS logicky na starosti Smart, niekoľko ďalších hudieb dodali aj Dame, Deryck, Analytik, a vo svojom šuflíku zalovil (a po dlhom čase aj niečo schopné vytiahol) aj Metys. Ten sa samozrejme spolu s Mikom postaral aj o už pomaly „zabudnutú disciplínu“ – skreče, a to dokopy v piatich veciach.

Ak chceš vedieť viac, sleduj weby aj na budúci týždeň – dostaneš od nás náhlad coveru, kompletný tracklist, ukážky a hlavne – presný dátum vydania!

Kúpiť CD od labelu Gramo Rokkaz v ArtAttack Shope.


Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.