Streetart v Novej Cvernovke: Fotky z výstavy Spoza rohu


V polovičke júna 2018 sme po niekoľkomesačných prípravách odpálili Veľkú Streetart výstavu Spoza rohu v Novej Cvernovke.

12 umelcov, ktorí vyrástli na pouličnom umení, predstavilo svoje práce. Niekto ateliérovú tvorbu na plátnach, niekto vo forme piecu priamo na stene.

12 rôznych výtvarných prístupov ste našli vo forme 12-tich rohov, čiže ste nikdy nevedeli čo vás za najbližším rohom čaká. Tak, ako to chodieva aj na ulici 🙂Stretnutie graffiti a streetart komunity

Prešiel už dlhší čas, od kedy sa uskutočnila podobná výstava. Okrem samotnej výstavy má pre nás význam tohto podujatia aj v tom, že je to priestor na stretávanie sa komunity. Bolo skvelé po rokoch stretnúť niektorých známych.


Streetart výstava pritiahla mladšie aj staršie ročníky

Počas víkendu si výstavu prišlo pozrieť aj viacero rodičov s deťmi, čo bol vlastne vedľajší zámer, ukázať ďalšej generácii všetky aspekty graffiti a streetart umenia na jednom mieste a snáď ich aj povzbudiť smerom k výtvarnej tvorbe.


Fotky z výstavy Spoza rohu:

Ďakujeme všetkým zúčastneným umelcom a aj návštevníkom výstavy.

Na jeseň 2018 pripravujeme ďalšiu výstavu, podrobnosti však zatiaľ neprezradíme 🙂
 

Graffiti a streetart ako vstupná brána k vizuálnej tvorbe

Projekt ukazuje, že práve graffiti a pouličné umenie môže byť prvotným impulzom, ktorý vedie mladých k ďalšiemu vzdelávaniu sa vo výtvarnom umení.

Predstavujeme umelcov, ktorí vďaka streetartu dokázali pretaviť svoju lásku k maľovaniu na svoju profesiu. Vďaka streetart umeniu sa naučili pracovať so sprejom ako s nástrojom na vytvorenie umeleckého diela.

Podujatie podporil Bratislavský samosprávny kraj

Ďakujeme partnerom Rooftop, Interez, Citylife.sk.


Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.