Spoza rohu – Veľká Streetart výstava


Update článku: Pozri ako dopadla výstava Spoza rohu, fotky z výstavy

Artattack Vám prináša ďalšiu zo série výstav zameraných na umenie z ulice.

Prierez súčasnej slovenskej graffiti a street art scény uvidíte na predajnej pop-up výstave vo vstupnej hale Novej Cvernovky v Bratislave 15.-17. júna 2018.

Po prvomájovej výstave Načierno nás čaká pokračovanie vo forme kolektívnej výstavy. Priestory “foajé” pri Artattacku zaplnia práce slovenských autorov, ktorí majú svoje korene v graffiti subkultúre. Práve tá bola podnetom ďalšieho vzdelávania sa vo využití výtvarných techník.

Mnohí vyštudovali VŠVU a dnes pôsobia napríklad na poli grafického dizajnu či realizujú maľby pre svojich zákazníkov.

Prečo Spoza rohu?

Pozvaní autori majú s rohmi ulíc mesta skúsenosti. Pri maľovaní treba dávať pozor. Autor musí vykúkať Spoza rohu a “čekovať si ulicu”. Neraz na nich pri maľovaní niekto spoza rohu vybehol.

Atmosféru Spoza rohu sa budeme snažiť pre návštevníkov vytvoriť spôsobom inštalácie, kde každý vystavujúci bude mať rovnaký „roh“ na prezentáciu, ku ktorému pristúpi podľa svojho vlastného uváženia.

Vybraní autori sa pohybujú vo vekovej hranici 20-40 rokov. Od najstarších, ktorí sa dostali ku graffiti v 90.rokoch. Po tých mladších, ktorí sú “v hre” po roku 2000 a neskôr. Niektorí sa už nevenujú “klasickým graffiti” na pravidelnej báze, stále si však radi vybehnú na nejaký ten „pís“ na legálnu graffiti zónu.

Každý autor má svojský vytvarný prejav, čo sa odzrkadlí na vystavených exponátoch. Chceme prezentovať a ukázať rôzne výtvarné štýly, spôsoby uvažovania nad „inými“ výstupmi ako iba na stene.

Vystavujúci:

Práce vystavujúcich autorov:

Pozývame vás na výstavu, do priestorov Novej Cvernovky, Račianska 78, Bratislava.

EVENT: Spoza rohu – Veľká Streetart výstava

Mapa ako sa dostať na výstavu.

Program:

15.6.2018 (piatok) Vernisáž – otvorenie výstavy 19:00 – 22:00 hod.
16.6.2018 (sobota) pokračovanie výstavy 14:00 – 19:00 hod.
17.6.2018 (nedeľa) pokračovanie výstavy 14:00 – 18:00 hod.


Graffiti a streetart ako vstupná brána k vizuálnej tvorbe

Projekt ukazuje, že práve graffiti a pouličné umenie môže byť prvotným impulzom, ktorý vedie mladých k ďalšiemu vzdelávaniu sa vo výtvarnom umení. 

Predstavujeme umelcov, ktorí vďaka streetartu dokázali pretaviť svoju lásku k maľovaniu na svoju profesiu. Vďaka streetart umeniu sa naučili pracovať so sprejom ako s nástrojom na vytvorenie umeleckého diela.

Podujatie podporil Bratislavský samosprávny kraj

Ďakujeme partnerom Rooftop, Interez, Citylife.sk.


Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.