Pozývame Vás na Bratislava Street Art Festival 2014


Cez víkend 13.-15.júna 2014 sa koná už 4. ročník tohto pouličného festivalu, ktorý má u nás už svoje stabilné miesto. A aj tento rok budú budú bohato naplnené všetky jeho zložky – street art, hudba a performance. Sme radi, že budeme tiež súčasťou diania –  stavte sa v ArtAttack stánku pozrieť čo je nové. Ako zástupcovia nášho ajlávmjuzik labelu vystúpia Fat Kit.

Centrom diania 4. ročníka BSAF je Továrenská ulica, ktorú organizátori počas daného víkendu uzavrú, aby mohli v čo najväčšej miere využiť vysokozdvižnú techniku okolo budovy s popisným číslom 14. Medzinárodný team graffiti umelcov následne pretvorí fasádu budovy na verejnú galériu. Tento rok pozvanie prijali Pablo S. Herrero (ESP), H101 (ESP), MR ZERO (HUN), FATHEAT (HUN), Finbarr dac (IE), ALICE (TAL) a MauMau (UK).

V rámci hudobného programu na štyroch pódiách vystúpia skupiny:

FunThomas, Martina Javor Band, The lovely pimps, Gonsofus, The Raw Bishops, Thierry and Friends, Ševa, Foolproof Riddims, Borodinov quartet, DIY Instruments Ensemble, 900piesek, Slávo Krekovič, Výklenkové rezonancie, Triple Sun , Spoje, Urbanfailure, Makkatu, Didaktik EM, Rave till the grave, Austrian Apparel, Príliš Dlhé diely, Fat Kit, Saténové Ruky, Slow Flow.

Z performatívnych umení si budete môcť vychutnať Len tak tak, Let’s them fly, dream dancers, hullahop a dalšie…

V piatok a sobotu v noci sa pre všetkých, ktorí ešte budú vládať, bude v priestoroch klubu Batelier konať Bass fest – indoorový festival elektronickej hudby.

Aj tento rok sme mysleli na našich najmenších. V spolupráci s detským festivalom „Kde bolo tam bolo“ sa bude v centre mesta konať bohatý interaktívny program pre tých najmladších divákov.

Aby ste nezabudli, že 4. ročník BSAF je už za rohom, bude Vám túto skutočnosť pripomínať nová graffiti električka, ktorá brázdi ulice nášho hlavného mesta od 26. 5. 2014.

Organizátori si pre všetkých obyvateľov a návštevníkov Bratislavy nachystali ešte jedno veľké prekvapenie, ktoré však odhalia tesne pred samotným festivalom… Inak by to predsa nebolo prekvapenie.

Tešíme sa na Vás a 13. – 15. 6. 2014 sa vidíme na Továrenskej ulici, kde na vás bude čakať viac ako 100 umelcov z 9 krajín.

Podujatie Bratislava Street Art Festival je realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR a pod záštitou starostky MČ Bratislava – Staré Mesto Tatiany Rosovej.

Sledujte udalosť aj na ich domovskej stránke aj FB.

foto: Martin Haburaj
zdroj: tlačová správa

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.