PD-HIP-HOP.SK PARTY vol. 6


Tento štvorjazyčný koncert voňal z plagátu veľmi dobre, US/PL+CZ+SK všetko za jednu noc za cenu 4 malinoviek. Vravím si, že sú späť tie časy, keď vo FlashDance dávali veľké mená.

Do jedenástej ale bolo v klube veľmi málo ľudí, stretával som viac-menej tých istých.

O 23:15 Kajov set prerušili Orim a Kosa zo Zvolena, v pozadí s Maslom v úlohe Dja. Kajo by zahral aj viac ako 2 platne, lenže musel začať hrať neskôr, pretože nebolo hrať pre koho, aj keď o 23. to už bežne v kluboch vrie, tentokrát bol FlashDance výnimkou.

Chalani začali do svojich inštrumentálok z CDčka najprv dávať Tam, kde ja bývam, tuším dali aj freestyle a ako posledná skladba opäť Tam, kde ja bývam.

Po celý čas ich publikum tvorilo asi 10 ľudí, zvyšných asi 30 sediacich sa len prizeralo. To si ale Orim a Kosa vôbec nevšímali a často som počul “Prievidza, Prievidza” a 7 ľudí pred nimi, smutné.

Okolo polnoci priložil svoje papuľové poleno do sotva tlejúcej pahreby domáci zvukobijca Pess3, ktorého dopĺňal svojimi skrečmi tiež domorodec DJ Kajo. Po Kajovi sa za gramce postavil Hoody, aby zahral svoje variácie na vinyl Zlatá brána, konkrétne Pokazený automat, stará škola je slabé slovo. Takže do celkom normálnej inštrumentálky škriekalo už nie celkom normálne decko zo Zlatej brány, radosť počúvať.

Pred jednou sa na akési pódium postavili Polish American, veľké to meno na line-upe. Ich dav mal znova najviac 10 členov, aj keď vystúpením by rozhýbali aj 500. Po Polish American dali svoje chebský DM Groove, stále podporovaný DJom Maniacom. Okrem svojich skladieb predviedli kombináciu beatbox+voľný štýl+skreč, čo sa vidí málokedy. Po tom dostal voľnú ruku Maniac so svojím setom, ktorým spôsobil transport dievčat spoza baru priamo na bar, všetci pod barom automaticky mokrí, baby vodou na seba a do davu nešetrili. Maniak Maniac sa pochválil dobrou zbierkou platní rôznych nálad, rýchlostí a štýlov, takže každému muselo niečo sadnúť a tak sa aj stalo. Po Maniacovi dala svoje aj lokálna Kaša, ktorú Hoody prerušil o 03:30 setom á la S vlkmi žijem, s vlkmi vyjem.

Medzi tými zopár ľuďmi, ktorí dorazili, som uvidel aj Konka s ROKZ-om, známu to trnavskú dvojku, skoro som odpadol. Domáci známy nikto a dotrepú sa sem z Trnavy, vraj “Prievidza je srdcovka”.

Prievidza ukázala, že pokiaľ nemá doma v PC od Polish American a DM Groove mp3ky, nemá ani dôvod prísť na párty. Je to divné, ja od nich nemám nič a prišiel som najmä preto, aby som zistil, čo sú zač. Ale veď napumpovať do seba čo najviac alko sa dá kdekoľvek, netreba chodiť do FlashDancu, že?

Tých zopár, ktorí boli, vďačia Matemu za organizáciu a Tryskymu za pohotové postavenie klubu späť na nohy. Chyba ani z ďaleka nebola v promotion tejto akcie, ale v ľuďoch. Flaps za 100.- a nikto v klube by som ešte z finančného hľadiska pochopil, ale 2! zahraničné! skupiny s Maniacom na ihlách, zvolenský Orim a Kosa, domáci DJi Kajo, Hoody, čosi dal aj Polo, navyše prekvapenie Kaša, a toto všetko len za 100.-! Úbohá vizitka PD pred zahraničím. Hanbi sa, ak ti stovka bola veľa. Potom ti ozaj stačí nahuliť sa v parku a nachlastať sa kdekoľvek, za 100.- si ale stále triezvy. Miko s P´Am spomenul, že sa im to nestalo prvý raz, aj v Nemecku majú niekedy prázdne kluby.

Hanbil som sa, že som z Prievidze, zaujímavé, že som nevidel nikoho zo “skutočných”.

Kde ste boli, navoňané krivé šilty?

Text: Gabo, Fotky: Netrep

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *